Detské zubné kefky

Pomoc pri výbere
Pomoc pri výbere

Pomoc pri nakupovaní: Detské zubné kefky

Na ústnu hygienu dieťaťa budete potrebovať kvalitnú detskú zubnú kefku a detskú zubnú pastu, ktoré sa majú používať každodenne (podľa odporúčaní zubných lekárov minimálne 3-krát denne po hlavnom jedle).

Zo začiatku sa oplatí drobca učiť na pravidelné čistenie zúbkov hravou formou, v čom sú nápomocné rôzne farebné nástroje na masírovanie zúbkov a zubné kefky.

Typy a vlastnosti:

  • Už pred vyrastením prvého zúbka môžete začať používať kefku na masírovanie ďasien, ktorá sa dá natiahnuť na prst. Môžete ňou nielen čistiť ústa, ale aj masírovať napnuté ďasná bábätka pred prerezaním sa prvých zúbkov. Väčšina typov sa môže používať už od novorodeneckého veku (silikón, textil).
  • Pri prerezávaní prvých zúbkov odporúčame používať masážne nástraje, respektíve zubné kefky na masírovanie ďasien, ktoré sa natiahnu na prst (sú vyrobené zo silikónu, preto neporania ďasná bábätka). Možno si ich kúpiť osobitne alebo aj v súpravách.
  • Zubné kefky na výučbu čistenia zúbkov sa oplatí používať asi od veku pol roka dieťaťa. V jednom balení nájdete 2-3 rôzne zubné kefky: s hryzadlom na konci (masážny prostriedok na ďasná), gumovou štetinou (masážny prostriedok na zúbky) alebo normálnou štetinou (zubná kefka).
  • Následne alebo súčasne s používaním masážnych zubných kefiek môžete prejsť na používanie zubných kefiek zodpovedajúcich veku dieťaťa. Niektoré súpravy obsahujú aj obrubu, ktorá po natiahnutí na kefku zabraňuje, aby ju dieťa vtlačilo príliš hlboko do hrdla alebo si poranilo podnebie úst.
    Typy zubných kefiek: elektrické, manuálne.