Detské vankúše a paplóny

Pomoc pri výbere
Pomoc pri výbere

Pomoc pri nakupovaní: súprava vložiek do paplóna

Súpravy vložiek skladajúce sa z prikrývky a vankúša odporúčame tým, ktorí si nechcú kúpiť súpravu s fixným poťahom. K nim budete potrebovať osobitné obliečky, ktoré chránia vložku, a tak v závislosti od miery znečistenia stačí vyprať len obliečky. Sú dostupné v súprave, ale aj osobitne. Oplatí sa zaobstarať si ich spolu s postieľkou, veď novorodeniatko ich bude potrebovať od začiatku. Každopádne ich používajte spolu s obliečkami, keďže sú potiahnuté bavlnenou vrstvou, môžu sa do úst bábätka dostať vlákna.

  • Časti súpravy: prikrývka a vankúš. Prikrývka zabezpečuje pre bábätko pohodlný spánok a optimálnu teplotu. Vankúš môžete v prvom období odložiť, pretože stačí dať pod hlavičku dieťaťa zloženú textilnú plienku. Súpravy vložiek sú dostupné v rôznych veľkostiach, majú bavlnený poťah a vlnenú výplň, výhodou ktorej je prirodzený materiál, ktorý v lete chladí, v zime zohrieva.
  • Môžete si kúpiť aj osobitnú vložku do prikrývky, ktoré sú tiež dostupné v rôznych veľkostiach, do pol roka dieťaťa je ideálny menší rozmer, väčší typ môže dieťa používať aj v škôlkarskom veku. V našej ponuke nájdete rôzne typy, s výplňou z vlny alebo umelého vlákna, poťah je väčšinou bavlnený alebo vlnený.
  • Existujú aj vložky vhodné pre novorodencov, aj také, ktoré sa môžu používať od niekoľkých mesiacov.

Typy vankúšov:

  • Bežný plochý vankúš s bavlneným poťahom, flísovou výplňou.
  • Plochý vankúš z vlny: veľkou výhodou je, že je vyrobený z prírodného materiálu, zvonku i zvnútra zo 100 % vlny, preto má upokojujúci účinok, nedovolí špine a baktériám uviaznuť v ňom, je antialergický a šetrný voči pokožke.