Tienidlá do auta

Pomoc pri výbere
Pomoc pri výbere

Pomoc pri nakupovaní: Tienidlá do auta

Počas jazdy v aute sme aj cez okno vystavení slnečnému žiareniu. Je to väčšinou nepríjemné, navyše škodlivé UV-A a UV-B lúče nás zasiahnu aj cez sklo, keď na nás priamo svieti slnko. Dospelého alebo dieťa treba pred nimi chrániť, a to sa vo zvýšenej miere vzťahuje na novorodencov, veď ony vôbec nesmú byť vystavené takémuto nebezpečenstvu. Preto je dôležité už malému bábätku pripevniť tienidlo na bočné alebo zadné sklo auta, ale najlepším riešením je, keď ho dáte na obidve miesta.
Vybrať si môžete z rôznych typov, v rôznom farebnom prevedení a v rôznych vzoroch. Oplatí sa opýtať aj malého, určite by rád pozeral na svoje najobľúbenejšie rozprávkové postavičky aj v aute.

Typy a vlastnosti

  • Upevniteľné jednou alebo viacerými prísavkami. Jednoduché pripevnenie alebo odnímanie. Existujú medzi nimi také, ktoré sú určené na bočné sklo a aj také, ktoré sa pripevňujú na zadné sklo. To druhé sa v každom prípade odporúča, kým dieťa cestuje vo vajíčku a je umiestnené v proti smeru jazdy.
  • Upevniteľné plastovou príchytkou a prísavkou, rolovateľné, ktoré môžete jediným pohybom ruky zatiahnuť alebo vytiahnuť. Existuje aj také, ktoré je kombináciou tienidla s úplným tienením alebo je priehľadné. Sú i také, ktoré zabezpečujú ochranu pred UV žiarením s ochranným faktorom 50+.
  • K dispozícii sú aj samolepiace tienidlá, ktoré sa lepia na rovné plochy elektrostaticky a sú určené na viacnásobné použitie (čiže ich môžete odňať a potom zase nalepiť na sklo), okrem toho ich možno narezať na mieru.
  • V prípade rolovateľných a samolepiacich tienidiel môžete okno otvoriť aj vtedy, keď je na ňom pripevnené tienidlo.