Detské teplomery

Pomoc pri výbere

Pomoc pri nakupovaní: Teplomer


Teplomer je príslušenstvo, ktoré je absolútne nevyhnutné po narodení dieťaťa. Preto by mal byť teplomer zahrnutý do zoznamu výbavičky pre dieťa. Teplomer nebude potrebovať len vtedy, keď je dieťa choré alebo má horúčku, ale aj po očkovaní.

Majte doma digitálny teplomer

Digitálny teplomer sa dá používať aj u novorodencov, je praktický, meria rýchlo a nameranú hodnotu je možné ľahko prečítať na digitálnom displeji. Digitálny teplomer sa dá použiť na meranie telesnej teploty vášho dieťaťa v podpazuší, konečníku alebo dokonca v ústach. Väčšina digitálnych teplomerov má flexibilný koniec, čo uľahčuje meracie rektálnej horúčky. Nápomocné sú aj ďalšie extra funkcie, ktoré závisia od konkrétneho modelu: používanie digitálneho teplomera uľahčuje aj možnosť uloženia nameraných hodnôt alebo funkcia automatického vypnutia.

Bezdotykový teplomer

Výhody bezdotykového teplomera spočívajú v tom, že je mimoriadne hygienický, umožňuje rýchlo a jemne zmerať horúčku dieťaťa, alebo ho možno dokonca použiť počas spánku bez toho, aby sa malé dieťa zobudilo. Taký je ušný teplomer, ktorý vďaka infračervenej technológii funguje ako bezdotykový teplomer. Infračervený teplomer môže byť nepochybne praktickým riešením, ak dieťa znáša meranie horúčky veľmi ťažko.


Ďalšie druhy teplomerov: čelový teplomer, cumlík s teplomerom

  • Čelový teplomer je potrebné priložiť na čelo bábätka. Taktiež sa dá používať od novorodeneckého veku.
  • Cumlík s teplomerom je určený pre bábätká, ktoré používajú aj príjmu cumlík.