Detské spätné zrkadlá

Pomoc pri výbere
Pomoc pri výbere

Pomoc pri nakupovaní: Spätné zrkadlá

Keď s vami v aute cestuje dieťa, musíte sa počas šoférovania a sledovania premávky občas pozrieť aj na zadné sedadlo. Budete mať väčší pocit bezpečia, ak používate osobitné spätné zrkadlo určené na sledovanie dieťa. Vďaka nemu ho môžete mať pod dozorom kedykoľvek a bez toho, aby to odpútalo vašu pozornosť od šoférovania. Nemusíte sa otáčať dozadu, rýchlo môžete skontrolovať, či sa musíte zastaviť alebo môžete vyriešiť situáciu aj bez zastavenia.

Existujú dva typy spätných zrkadiel:

  • Jeden typ môžete používať, keď dieťa cestuje na zadnom sedadle auta vo vajíčku alebo v autosedačke v proti smeru jazdy. Spätné zrkadlo je potrebné umiestniť oproti bábätku, ktoré budete vidieť z vnútorného spätného zrkadla auta. Keď vnútorné spätné zrkadlo vozidla nemôžete nastaviť tak, aby ste ratolesť videli dobre a pomohlo vám aj pri šoférovaní, môžete vedľa neho namontovať aj ďalšie zrkadlo;
  • Druhý typ musíte namontovať vedľa spätného zrkadla auta (v závislosti od typov s prísavkami, respektíve s prísavkami a vákua alebo samo napínacím systémom) a nastaviť ho smerom k dieťaťu, ktoré vidíte aj bez toho, že by ste sa otočili dozadu. Odporúča sa používať od začiatku.