Detská kozmetika na kúpanie

Pomoc pri výbere
Pomoc pri výbere

Pomoc pri nakupovaní: Detská kozmetika na kúpanie

Prípravky na kúpanie slúžia na očistenie tela bábätka, sú šetrné voči pokožke a ich príjemná vôňa upokojuje bábätko, čo im poskytuje dobrý pocit.

Odporúčajú sa používať denne pri večernom kúpaní už od novorodeneckého veku. Vtedy ešte nepotrebujete sprchovacie gély, pretože bábätko sa veľmi nezašpiní.

Prípravok na kúpanie je potrebné naliať priamo do vody a oblievať telo bábätka. Neskoršie, keď už dieťa začne liezť, oplatí sa začať používať sprchovací gél, ktorý je potrebné aplikovať priamo na pokožku dieťaťa.

Oplatí sa používať produktovú skupinu. Vznik podráždenia pokožky, naznačuje citlivosť bábätka na niektorú zo zložiek daného produktu. V tomto prípade je účelné používať prostriedky na kúpanie, ktoré sú vyvinuté vyslovene pre bábätká s citlivou pokožkou, respektíve prípravky z bio prísad.

Rozdiel je nielen v zložení, ale aj v balení. Dostupné sú aj prostriedky na kúpanie s praktickým dávkovačom, pomocou ktorého môžete lepšie aplikovať potrebné množstvo.

Pri kúpaní malého dieťaťa odporúčame používať kúpacie rukavice alebo špongiu.

Prípravky na kúpanie budete potrebovať každý deň, preto sa z nich oplatí kúpiť väčšie balenie, čo je dokonca aj výhodnejšie.