Blog o bábätkách

Prechádzka, túra, výlet s bábätkom

Prechádzka na čerstvom vzduchu alebo dlhší výlet sú dôležité nielen pre zdravie dieťaťa, ale majú dobrý vplyv na celú rodinu.

Príjemná prechádzka s bábätkom je najlepší spôsob, ako opustiť priestor štyroch stien a užiť si výhody čerstvého vzduchu. V tomto období je to obzvlášť potrebné. Samozrejme, je dôležité, aby sme to robili s náležitou starostlivosťou a dodržiavaním pravidiel.

prechádzka s bábätkom

Maxi-CosiZelia 2 kombinovaný kočík

Trávenie času na čerstvom vzduchu nie je dôležité len pre zdravie, ale týmto spôsobom sa môžete každý deň nabiť novou energiou a získať nové zážitky. Pri každodenných prechádzkach bude súčasťou vášho života aj pohyb, ktorý vám pomôže získať späť formu a dynamiku z obdobia pred tehotenstvom. Ak okrem prechádzok viete zaradiť do svojho života aj dlhší výlet, môžete lásku k prírode preniesť a odovzdať drobcovi už v útlom veku.

Každodenné prechádzky a dlhšie výlety

Prechádzka s kočíkom je pre dieťa pohodlnejšia a pre vás jednoduchšia forma. Spoločne strávený čas vám pomôže vytvoriť silné puto medzi vami, keďže môžete spoločne objavovať svet. Ak dieťa zaspinká, môžete si užívať pokoj a pohodu. Prechádzky na čerstvom vzduchu sú prirodzeným spôsobom, ako si vyčistiť svoje myšlienky, zbaviť sa napätia. Keď je drobček v kočíku bdelý, môžete sa s ním rozprávať, predstaviť mu stromy, kvety, vtáky a všetko, na čo narazíte - aby viac porozumel okolitému svetu. 30-60 minútová prechádzka denne významne prispieva k tomu, aby ste sa po pôrode dostali do dobrej kondície. Ak sa chcete pohybu venovať viac a vaše dieťa dosiahne potrebný vek, môžete si zvoliť kočík na behanie. Deti si väčšinou mimoriadne užívajú „jazdu”.

Noste dieťa!

detský nosič

Boppy mei tai nosič

  • Ak sa vydáte na cestu so šatkou na nosenie alebo klokankou, bábätko sa môže obzerať. Nie je nič lepšie ako pozorovať svet v tesnej blízkosti matky alebo otca, ktorý poskytuje bábätku pocit bezpečia. Šatku na nosenie alebo klokanku si vezmite so sebou aj keď idete s kočíkom, poslúži vám, ak by bol drobec nepokojný.
  • Pri dlhších túrach, najmä ak podmienky na ceste neumožňujú kočík, budete potrebovať chrbtový nosič. Vďaka tomuto štýlovému nosiču môžete vyraziť aj na dlhšie prechádzky v prírode.

Nezabudnite sa pripraviť na rôzne poveternostné podmienky, zaobstarajte si na detský kočík slnečnú clonu aj ochranu pred dažďom.

Súvisiace produkty: 

Hor sa na vozidielko!

Keď už dieťa chodí samé a užíva si jazdu na malej motorke, odrážadle, kolobežke alebo trojkolke, prechádzka sa tak zrýchli aj pre vás. Toto obdobie je pre drobca vynikajúcou príležitosťou: vyvíja sa pohybová koordinácia, zmysel pre rovnováhu, pozornosť sa zostruje a každý deň môže zažívať radosť z pohybu. Je to skvelá príležitosť a dôležitá skúsenosť.

detské vozidielko

Touragoo motorka 

Skvelým programom pre vás môže byť bicyklovanie: sedadlo na bicykel alebo príves na bicykel je skvelým miestom pre dieťa.

Dôležité je nezabudnúť na bezpečnosť, preto nezabudnite zaobstarať pre dieťa aj detskú prilbu správnej veľkosti. Ak si na prilbu dieťa zvykne od začiatku, bude pre neho prirodzené, že ju neskôr bude nosiť.

Súvisiace produkty:

Čerstvý vzduch zvyšuje obranyschopnosť

Čerstvý vzduch je tiež prospešný aj pre obranyschopnosť dieťaťa, pretože viacnásobné teplotné účinky trénujú imunitný systém. Avšak vrstvené oblečenie je dôležité, najmä u malých detí.

bábätko

Na body môžete obliecť dupačky, pulóvrik, vestičku alebo svetrík a kým si to počasie vyžaduje, nezabudnite ani na overal a fusak. V prvých rokoch je čiapka (vždy vhodná na danú sezónu) nevyhnutným doplnkom šatníka dieťaťa, pretože v chladnejšom počasí chráni hlavičku a uši dieťaťa pred chladom a je jedným z najdôležitejších prvkov ochrany pred slnkom na jar a v lete. Nezabudnite si vždy zabaliť aj detskú prikrývku. Pri obliekaní by ste mali brať do úvahy aj to, či cestujete s kočíkom alebo nosičom, klokankou, pretože v tomto prípade musíte počítať s tým, že dieťa zahrievate aj vlastným telom.

Tip: O obliekaní novorodencov sa môžete podrobnejšie dočítať v nasledujúcom článku: Obliekanie novorodencov podľa ročného obdobia

Súvisiace produkty:

Čo si vziať so sebou, keď vyrazíte s bábätkom?

Do praktickej tašky na prebaľovanie alebo batohu na prebaľovanie sa zmestí všetko, čo potrebujete.

Na kŕmenie:

taška na plienky

Tip: Batoh na plienky je praktický, pretože vám zostanú obe ruky voľné. To môže byť obzvlášť dôležité, ak dieťa nosíte, alebo neskôr, keď už jazdí na vozidielku.

Prechádzka, či výlet je dobrá príležitosť na rozhovor, so svojím partnerom alebo dieťaťom, čo je v domácom prostredí veľmi ťažké, keďže vašu pozornosť odrádzajú každodenné povinnosti. Ak sa vydáte na dlhšiu túru, znásobíte tiež blahodarné účinky čerstvého vzduchu, môžete tak dosiahnuť rodinnú harmóniu a spojenie, pri ktorom je blízkosť prírody veľkým pomocníkom.