Blog o bábätkách

Používanie Adamo hojdačky od novorodeneckého veku do veku 5 rokov

Adamo hojdačka je výbornou voľbou pre vaše bábätko aj ako kolísková hojdačka. Ale ako ju bezpečne používať? Môže sa v nej uspávať? Ako pomocou nej rozvíjať zručnosti drobca?

Dnes už nemusíte bývať v dome so záhradou, aby ste mohli svoje bábätko hojdať: môžete si vybrať z množstva interiérových hojdačiek, ktoré môžete bezpečne upevniť, dokonca namontovať aj na strop. V kruhu najmenších aj rodičov je najobľúbenejšia Adamo hojdačka. Aké sú výhody Adamo hojdačky? Ako ju bezpečne používať? Ak chcete svoje bábätko hojdať v profesionálnom a stabilnom zariadení, v našom článku nájdete odpovede na všetky svoje otázky.

Adamo hojdačka: bezpečné používanie

Adamo hojdačka, ktorá bola vyvinutá maďarskými odborníkmi je nielen pohodlným a bezpečným produktom pre vaše bábätko, ale môže byť aj ozdobou vášho domova. Dostupná je v nádherných farbách, takže harmonicky zapadne do každej detskej izbičky alebo obývačky. Ak chcete predĺžiť životnosť hojdačky alebo z nej vytvoriť ešte pohodlnejšiu hojdačku pre vaše bábätko, môžete k nej dokúpiť rôzne doplnky - samozrejme vo farbách, ktoré dokonale ladia s produktom!

Vhodná aj ako kolísková hojdačka

Hojdačku pre bábätká môžete bezpečne používať od novorodeneckého veku ako kolískovú hojdačku. Bábätko jemne ovíja kvalitná, jemná látka z bavlny, ktorá pôsobí upokojujúco. Kolísanie hojdačky je veľmi užitočné aj v období bolesti bruška. Vďaka prehlbujúcej sa ploche  na ležanie nedocháza k deformácií lebky drobca.

Spánok v dojčenskej hojdačke

Kolísanie, hojdanie a pruženie bábätká rýchlo uvoľní a následne veľmi ľahko zaspia v objatí hojdačky Adamo, ktorá môže byť skvelou voľbou na krátky odpočinok. Vďaka tomu môžete spoznať spánkové cykly dieťaťa a zároveň získať trochu času pre seba, kým si dorobíte iné povinnosti.

Adamo hojdačka

Ak chcete bábätko uspať v hojdačke, oplatí sa ho do hojdačky vložiť, keď je ospalejšie, napríklad po kŕmení. V žiadnom prípade ho však nenechávajte v hojdačke v noci, pretože naň neviete dávať pozor, ak aj vy spíte. Rastom sa dieťa oveľa viac pohybuje a vrtí, čo už v hojdačke nebude možné.

Čo je potrebné vedieť o hojdačke pre bábätká

  • Niektoré deti sa rady hojdajú od novorodeneckého veku, zatiaľ čo iné sú citlivé na stimuláciu rovnováhy, takže je dobré si na nové zariadenie pomaly zvykať.
  • Udržujte očný kontakt, správajte sa pokojne, aby sa bábätko počas objavovania cítilo bezpečne.
  • Zo začiatku bábätko len kolísajte, neskôr strávte niekoľko kratších časových intervalov, 10-15 minút hrou, šantením, spievaním v hojdačke.
  • Drobca vždy aktívne sledujte, ak už drobec lezie, prevlečte jeho nožičky cez otvory.
  • Keďže bábätko leží v detskej hojdačke vodorovne, nezaťažuje sa jeho chrbtica. Postupom času, keď sa dokážete samostatne posadiť, nechajte drobca, aby si tento pohyb precvičoval. Keď sa unaví, pustí sa späť do hojdačky, čím sa vyhnete namáhaniu.
  • Maximálna nosnosť Adamo hojdačky je 15 kg, preto ju odporúčame používať do veku 3 rokov!

Návod na inštaláciu hojdačky Adamo

S výnimkou sadrokartónových stropov možno hojdačku namontovať prakticky do každého stabilného stropu alebo dreveného trámu v jednom bode pomocou háku. Za priaznivých poveternostných podmienok je možné hojdačku použiť aj vonku. V takomto prípade stačí lano prehodiť cez konár stromu, ktorý stabilizujete karabínou.

V balení nájdete aj potrebné lano, tyče, vonkajší poťah a vankúš. Pri výbere správnej pružiny musíte zvážiť aktuálnu hmotnosť vášho dieťatka. Z bezpečnostných dôvodov sa musia pružiny vymieňať každých 6 mesiacov!

Kratšiu tyč umiestnite v dojčenskom veku na spodok, aby mal drobec lepší výhľad na hojdačku a neskôr sa môžete rozhodnúť, či je potrebné, aby bola predná časť hojdačky vyššia. Aby ste predišli nehodám, kratšia tyč musí byť prispôsobená k výške ramien bábätka!

Nastaviteľné lano je dôležité, keď už dieťatko dokáže samostatne sedieť. Výška Adamo hojdačky sa nastaví pomocou karabíny tak, aby sa prst drobca ​​dotýkal zeme. Pravidelne, denne kontrolujte, či je hojdačka správne nastavená! V takomto prípade sa ťažisko dieťatka posunie dopredu a predná tyč sa prispôsobí výške ramien dieťaťa, takže sa dieťa môže kolísať a skákať, ale nedokáže vyliezť ani vypadnúť.

závesná hojdačka pre bábätká

Pred použitím sa vždy uistite, že je hojdačka bezpečne pripevnená, aby ste predišli nehodám!

Ak sa rozhodnete k hojdačke Adamo zakúpiť aj stojan alebo ho jednoducho nechcete namontovať na strop, stojan na hojdačku, ktorý sa ľahko presúva, no je stabilný a pohodlný, môže byť skvelým riešením. Vezmite si hojdačku so sebou z jednej izby do druhej, aby vaše bábätko mohlo byť vždy pri vás, keď budete mať prácu. Túžite po čerstvom vzduchu? Žiadny problém, stojan na hojdačku môžete vyniesť na záhradu.

Adamo hojdačka pre bábätká: nástroj na rozvoj zručnosti, ktorá poskytuje zabávu

Hojdaniu sa okrem spoločnej zábavy pripisuje aj množstvo účinkov na rozvoj sociálnej, fyzickej a kognitívnej úrovni, ako napríklad:

  • rozvíja zmysel pre rovnováhu a koordináciu pohybu,
  • pomáha sústrediť sa a prekonať úzkosť,
  • a posilňuje spojenie medzi dvoma hemisférami mozgu.

Bábätko pri hľadaní rovnováhy, napne niektoré svaly, zatiaľ čo iné uvoľní: tieto koordinované rané podnety budú mať veľký vplyv na neskorší vývoj reči a pohybu. Rôznorodosť balančných stimulov poskytovaných používaním hojdačky Adamo má obzvlášť priaznivý vplyv na vývoj zranených a predčasne narodených bábätiek. Preto sa hojdačky využívajú v pohybových, rozvojových centrách aj na hodnotenie stavu a rozvoja zručností u detí.

Tip: Ak sa chcete dozvedieť viac o výhodách hojdania, prečítajte si náš článok Hojdanie nie je len obyčajná zábava.

Adamo Junior hojdačka

Ak sa drobec už aktívne hojdá a vie stabilne sedieť, môžete prejsť z dojčenskej hojdačky na Adamo Junior hojdačku, ktorú odporúčajú odborníci vo veku od 1 do 5 rokov.

hojdanie

Nosnosť Adamo Junior hojdačky je už 30 kg namiesto 15 kg. Dá sa upevniť v rovnakom bode ako verzi, ktorú je možné používať od novorodeneckého veku. Dosiahnete s ním rovnaké efekty na rozvoj zručností pohyb ako s dojčenskými hojdačkami.

Incababy hojdačka

Hojdačky Incababy sú tiež skvelou voľbou, ak si chcete do bytu nainštalovať pohodlnú, bezpečnú a pútavú interiérovú hojdačku. Rovnako ako hojdačka Adamo, aj tieto predstavujú vynikajúcu kvalitu, vďaka čomu sú skvelou voľbou pre vaše dieťa.

Tip: Bohužiaľ, na mnohých miestach sa predávajú produkty, ktoré sa klamlivo podobajú na Adamo hojdačky, Incababy hojdačky, ale chýba im určité príslušenstvo, ako napríklad nastaviteľný lano. V záujme bezpečnosti vášho dieťaťa vás prosíme, aby ste kupovali iba kvalitnú hojdačku, či už ide hojdačku Adamo alebo hojdačku Incababy!

Štýlové, moderné výrobky poskytujú pokojný odpočinok pre vaše bábätko od novorodeneckého veku až do veku 3 roky, alebo keď malé dieťa dosiahne hmotnosť 20 kg.

Hojdačky Incababy Junior sú vybavené suchým zipsom a odnímateľnou mäkkou podšívkou. Chrbát a krk dieťaťa sú podopreté malými vankúšikmi pre ešte väčšie pohodlie. Tieto produkty boli vyvinuté pre deti vo veku 1-5 rokov a môžu byť použité do hmotnosti 30 kg.

Súvisiace produkty:

Obrázky: Brendon