Penové puzzle

Pomoc pri výbere
Pomoc pri výbere

Pomoc pri nakupovaní: Penové puzzle

Penové puzzle je farebná, penová podložka na hranie. Po narodení bábätka pôjde o takmer povinnú súčasť vášho domova.

Koberec z penového puzzle je viacúčelový podložka na hranie

Penový koberec spĺňa niekoľko funkcií súčasne. Na jednej strane je krásny farebný a priťahuje pozornosť dieťaťa. Bábätko si môže ležiac, sediac prezerať obrázky na penovom puzzle. Okrem zábavnej funkcii má penová podložka oveľa užitočnejšiu úlohu

Penové puzzle koberce sú pre deti veľmi užitočné, pretože dobre izolujú. Ak dieťa položíte na detskú penovú podložku, nemusíte sa obávať studenej podlahy. Penové puzzle môžete položiť nielen na teplú podlahu, ale aj na studenú dlažbu a následne na puzzle môžete položiť maličké. Vďaka penovému puzzle už viac nebude vášmu bábätku zima. Penové puzzle môžete dokonca umiestniť aj do domácnosti, kde je podlahové kúrenie.

Penová podložka nielen priťahuje pozornosť dieťaťa a chráni pred chladom, ale pomáha aj pri rozvoji pohybu. Bábätká začnú byť skutočne aktívne vo veku 3 - 6 mesiacov. V tomto období si osvojujú otočenie. Klzká podlaha alebo mäkká podložka na hranie však nie je najlepšou voľbou, pretože nie sú dostatočne stabilné. Okrem toho, že nie sú stabilné, taktiež nedokážu dostatočne stlmiť úder, keď bábätku padne hlavička na bok.

Penová podložka sa dá rozobrať na niekoľko častí, kvôli čomu ju často nazývajú aj penové puzzle. Keď je už dieťa väčšie, dokáže sa s podložkou hrať a vyskladať obrázky na penovom puzzle.

Pre mimoriadne pohyblivé deti existuje aj mimoriadne veľké penové puzzle. Tieto veľké penové podložky poskytujú dostatočne veľkú plochu pre deti, ktoré sa už plazia, aby mali dostatok priestoru na pohyb.

Penové puzzle je veľmi obľúbené v kruhu rodičov, pretože sa veľmi ľahko čistia. Nečistoty z nich jednoducho odstránite vlhkou handričkou, ale môžete ich dokonca aj povysávať. Ba čo viac! Existujú aj penové podložky, ktoré môžete dokonca prať v práčke. Penovú podložku nepoškodí ani prípadné ogrckanie. Preto je penová podložka oveľa lepšou voľbou ako tradičný detský koberec, z ktorého je veľmi ťažké odstrániť prípadné nečistoty.