Blog o bábätkách

O výhodách nosenia bábätka a ideálnej polohe pri nosení

Nosenie je úžasný spôsob, ako mať svoje bábätko v blízkosti svojho tela. Ideálna poloha pri nosení zaisťuje zdravý vývoj miminka.

Počas tehotenstva alebo po narodení bábätka sa pravdepodobne vyskytne otázka nosenia. Základnou potrebou najmenších je blízkosť tela, aby sa cítili bezpečne. Je však dôležité, aby ste mu poskytli ideálnu polohu nosenia, ktorá dokáže zabezpečiť správny vývoj.

Nosenie je vynikajúci spôsob, ako uspokojiť túžbu dieťaťka po kontakte s telom, hoci to môžete robiť hojdaním a maznaním alebo inými spôsobmi, či už pri dojčení alebo kŕmení. Ak sa však rozhodnete pre nosenie, môžete zažiť úžasné chvíle pre vás oboch.

klokanka

Cybex Maira.Click klokanka, nosič

Ľahší každodenný život

Samozrejme k rozhodnutiu nosiť dieťa môžu viesť aj praktické úvahy, pretože vám to môže zľahčiť každodenné činnosti v domácnosti, pri cestovaní hromadnou dopravou alebo keď je dieťa nepokojnejšie, plačlivejšie môže ho vaša blízkosť upokojiť. Správne zvolená klokanka alebo šatka na nosenie môže byť skvelým pomocníkom v každodennom živote. Ktorý typ si vybrať? Bez ohľadu na typ, ktorý si vyberiete sa uistite, že je to pre vaše dieťa i pre vás pohodlné a vo všetkých ohľadoch ideálne pre maličké.

Správne nosenie a zdravý vývoj bokov

Podľa Medzinárodného inštitútu pre dyspláziu bedrového kĺbu (International Hip Dysplasia Institute), ak rodičia nosia dieťa pravidelne a dlho (niekoľko hodín denne), má to vplyv na vývoj bedrového kĺbu, preto je dôležité, aby ste si (v prípade častého používania) vybrali nosič, ktorý okrem splnenia bezpečnostných požiadaviek umožňuje zdravú polohu bedra dieťaťa počas nosenia. Dysplázia bedrového kĺbu a namáhanie bedrového kĺbu sú v zásade dedičné, ale na ich vývoj majú vplyv aj vonkajšie faktory. Pre zdravý vývoj bedrového kĺbu je nevyhnutné, aby bolo dieťa v správnej pozícií, malo by byť tzv M-polohe nohy, počas ktorej sú nohy vytiahnuté až k línii pupka, stehná sú vodorovné alebo vytvárajú tvar písmena M, nevisia z bokov, ale iba voľne visia z kolien.

nosenie

Správne nosenie nespôsobuje bolesti drieku a chrbta.

Správny nosič a jeho správne použitie nemá žiadne škodlivé účinky na chrbát. V skutočnosti existujú matky, ktoré konkrétne tvrdia, že sa im počas nosenia spevnili chrbtové svaly. Samozrejme, je dôležité nájsť správny nástroj, ktorý vám najlepšie vyhovuje, berúc do úvahy vašu výšku a fyziku, vek dieťaťa a tiež to, ako často ho budete používať. Pre „úspech” je samozrejme nevyhnutné správne použitie nosiča.

Nosenie má pozitívny vplyv na emočný vývoj dieťaťa

  • Upokojujúca blízkosť matiek alebo otcov má nielen dobrý vplyv na emocionálny vývoj dieťaťa, ale tiež pomáha spävniť vzťah rodiča a dieťaťa.
  • Oteckovia môžu taktiež počas nosenia zažiť užšie puto s dieťaťom.
  • Blízkosť dieťaťa k telu zvyšuje produkciu oxytocínu u matiek, čo zvyšuje produkciu materského mlieka, zmierňuje úzkosť alebo môže tiež pomôcť prekonať depresiu u matky.

šatka na nosenie

Boppy Comfy Fit mei tai nosič

Ako si vybrať?

  • Popremýšľajte, ktorý typ nosiča je vám najbližší. Všeobecne môžeme povedať, že s klokany zapínajú ľahšie pri šatkách na nosenie je dôležité sa naučiť správne spôsoby, ich uviazania.
  • V našej predajni si môžete s bábätkom vyskúšať klokanky a šatky na nosenie, naši predajcovia vám radi pomôžu.Určite to odporúčame, aby ste jednoduchšie našli typ, ktorý vám najlepšie vyhovuje.
  • Dozviete sa o správnom použití, ku ktorým nájdete nieeln popis, ale pomôžeme vám aj s videami na našom webe.

Súvisiace produkty:

Zdroj: https://hipdysplasia.org/