Blog o bábätkách

Nalaďte sa na Veľkú noc

Veľká noc prináša deťom radosť zo spoločne stráveného času a prekvapení. Príprava na Veľkú noc je minimálne taká vzrušujúca ako samotný sviatok.

Hoci bude tento rok Veľká noc neobvyklá, predsa môže urobiť deťom radosť. Sviatky sú obzvlášť dôležité pre tých najmenších, pretože im rozžiaria všedné dni a prináša im aj prekvapenie. V skutočnosti sa na ne môžete naladiť už niekoľko dní vopred. Sviatočné menu, výzdoba, rodinné programy doma: zozbierali sme pre vás niekoľko skvelých nápadov.

Veľká noc s deťmi

Príprava: girlanda so zajačikmi, maľovanie vajíčok, veľkonočný stromček

Kresby a maľované vajíčka, veľkonočné ozdoby z papiera - deti sa s radosťou pripravujú na sviatok. Nehovoriac o tom, že sú hrdé, ak môžu vidieť svoje diela v rôznych častiach domu. Tieto očarujúce výtvory prinášajú dobrú náladu do každodenného života. Samozrejme, ak je vonku dobré počasie, môžete v záhrade vyzdobiť kríky a konáre stromov. Na papierovú girlandu so zajačikmi nepotrebuje nič iné ako šnúru na uviazanie alebo môžete papierové zajačiky, ktoré sa vám páčia aj nalepiť.

veľkonočná príprava

Zeleň v podobe vetvičiek, tzv. letečko, májik pučiacich vo váze sú jedným z najkrajších symbolov Veľkej noci. Môžete z nej vyrobiť farebný veľkonočný stromček. Konáre je najlepšie vložiť do mierne slanej vody, aby ostali dlho pekné. Samotná výzdoba je tiež dobrým programom pre deti a stromček môže byť dlho ozdobou vašej domácnosti.

veľkonočné zajačiky

Stará, osvedčená, efektná a jednoduchá technika maľovania vajíčok cibuľovou šupkou. Vložte 8 cibuľových šupiek do 1 litra vody, hodinu ich varte a potom nechajte vodu vychladnúť, kým bude vlažná! Potom do nej vložte vajcia a povarte ich 15 minút! Nechajte ich v hrnci odstáť do druhého dňa! Ak pred varením vložíte na vajcia listy a zabalíte ich do silónových pančúch, získate obzvlášť krásne vzorované vajcia. Hľa:

veľkonočné kraslice

Tip: Vajíčka alebo iné veľkonočné ozdoby si môžete vyrobiť aj z plastelíny zo slaného cesta a vymaľovať ich podľa svojich predstáv. Prečítajte si náš článok o tajomstvách výroby plastelíny: Tajomstvo najlepšieho receptu na plastelínu zo slaného cesta.

Programy na Veľkú noc

Aj doma medzi štyrmi stenami alebo na záhrade môžete pripraviť pre svoje deti zaujímavý program. Môžete napríklad nakresliť mapu pokladov, ktorá ukazuje, kde sa v dome alebo na záhrade skrývajú čokolády, vajíčka a prekvapenia. Skvelé dobrodružstvo hľadania pokladov sa môže začať!

Ráno na Kvetnú nedeľu alebo dokonca noc predtým čaká na deti vzrušujúca úloha: postaviť zajačie hniezdo, v ktorom na nich budú čakať prekvapenia. Hniezdo môže byť vyrobené z konárov, trávy, lístia nazbieraného v záhrade alebo parku.

veľkonočné prekvapenie
Deti sú veľmi nadšené, keď môžu pomáhať v kuchyni. Vytvorenie veľkonočného menu, spoločné pečenie je dobrý program, aj keď budete musieť veľa upratovať. V tomto prípade nie je primárne varenie, ale čas strávený s deťmi a pre drobcov radosť zo spoločnej prípravy, takže na upratovanie radšej ani nemyslite.

veľkonočný stôl

Prestieranie a výzdoba sviatočného stola môže byť tiež kreatívnym rodinným programom. Deťom sa to bude páčiť! Môžete si spolu vyrobiť menovky alebo môžete skladať servítky. Práve počas sviatku záleží aj na malých detailoch. Spoločná príprava na veľkonočné raňajky môže byť základ dobrej atmosféry.

Prajeme vám šťastnú prípravu a veselú Veľkú noc!

Foto: www.shutterstock.com