Blog o bábätkách

Jarné programy s deťmi: vitaj dobré počasie!

Konečne tu máme pekné počasie, takže môžeme ísť von aj s najmenšími. Čo môžeme robiť za slnečného alebo daždivého počasia? Jarné programy s deťmi.

Konečne sú dni dlhšie a my opäť môžeme cítiť na svojej pokožke hrejivé slnečné lúče, vychutnávať si vôňu čerstvej trávy a vyraziť do prírody. Jarné vonkajšie programy sú skvelou zábavou najmä pre deti. Zostavili sme najlepšie tipy na jarné programy s deťmi, či už chce rodina tráviť čas vonku alebo doma.

Výlet s bábätkom do prírody

V období kvitnutia kvetov a stromom sa nám naskytá možnosť spoznať množstvo nových vecí, ktoré môžeme objaviť a pomenovať. Opakovanie slov pomôže malému dieťaťu naučiť sa nové frázy. A za daždivého počasia, môžu jarné farby a divoká príroda poskytnúť množstvo inšpirácie na zábavu pri hre v interiéri. Skryte v byte alebo na záhrade rôzne predmety, ktoré ste nazbierali v prírode, a pomôžte mu drobcovi nájsť a zároveň ho naučte súvisiace nové slová a frázy!

Program s bábätkom: piknik v parku

Vonku je všetko chutnejšie: prekvapte rodinu olovrantom v parku. Čokoľvek, čo sa dá zabaliť a zjesť bez väčšej námahy, ako sú banány, muffiny a sušienky, sa hodí aj na vonkajšie občerstvenie.

Jarné aktivity s bábätkami vonku.

Voľnočasové programy pre deti

Prečo sa takmer každé dieťa rado bicykluje? Pretože byklovanie poskytuje pocit slobody a nezávislosti. Vydajte sa na cestu a objavujte svet ako rodina, ale nezabudnite do plánu túry zahrnúť prestávky a prineste si so sebou dostatok tekutín! Malé deti ešte nevedia dlho jazdiť a ťažšie zvládajú stúpania a nerovné cesty. Pred cestou zistite, či je trasa bez áut, potom si nasaďte ochrannú prilbu a môžete vyraziť!

Pre deti, ktoré ešte nevedia bicyklovať, ale už vedia bezpečne sedieť v sedadle na bicykli, môže byť jazda na bicykli s prilbou tiež veľkou zábavou. A prívesy na bicykel sú pohodlné aj pre najmenších na dlhšiu dobu a môžete si vybrať aj verziu pre dve deti, ak chcete ísť na výlet s viacerými deťmi.

Tip: Viac si o tejto téme môžete prečítať v našom blogovom príspevku Vývojové účinky bicyklovania sa v detstve.

Detské programy za pekného počasia

Deti väčšinou neskáču od radosti, keď počujú, že plánujú túru. Našťastie máme niekoľko tipov proti odporu, ktorý zvyčajne trvá len dovtedy, kým ńevyrazáte na cestu.

Vyberte si turistický chodník, kde budete mať po ceste aj potôčik! Šantenie vo vode zatraktívnia aj malý výstup. Alebo čo tak táborák? Menšie rébusy alebo hry na ceste pozdvihnú náladu a dajú trochu zabrať aj mysli. Na oplátku za únavu je skvelou odmenou zastaviť sa v reštaurácii a zjesť niečo chutné.

Návšteva zoologickej záhrady alebo zvieracieho parku je vždy dobrou zábavou pre celú rodinu a pre tých starších škôlkárov sú dostupné zábavné parky plné dobrodružstiev. Na spoznávanie prírody nie je nikdy priskoro: náučné chodníky ponúkajú vzrušujúce možnosti, ako aj najmenším priblížiť faunu a flóru lesov a polí.

Možnosť jarného programu s deťmi za priaznivého počasia.

Jarné programy s deťmi

Les je zážitkom pre všetky zmysly a pre deti je pripravené ihrisko s nekonečnými tajomstvami, ktoré čakajú na objavenie. Bez väčšej námahy môžete v lese nájsť skvelé hračky, ktoré vaše dieťa bavia. Či už balansovanie na kmeňoch stromov, hádzanie šišiek alebo schovávanie – príroda má malým dobrodruhom čo ponúknuť.

Tip: Je čas hrať sa vonku! V našom blogovom príspevku poskytujeme aj ďalšie nápady na hry.

Jarné programy s deťmi v daždivom počasí

Výlet s malým dieťaťom môže dobre fungovať aj v daždi, stačí sa dobre pripraviť, no v nepriaznivom počasí si doma nájdete aj množstvo iných zábavných aktivít. Medzi obľúbené jarné programy patrí sadenie kvetov v záhrade, ale oplatí sa naplánovať aj Veľkú noc spolu s výzdobou bytu, maľovaním vajíčok a pečením koláčikov.

Jarné programy s deťmi v zlom počasí.

Ani počas daždivého dňa nemusíte vždy zostaviť doma, najmä ak je počasie mierne a máte v blízkosti park alebo vlastnú záhradu. Oblečte si staré oblečenie a choďte sa hrať von. Deti absorbujú vôňu a pocit dažďa, mokrej trávy, blata a zeme. Povzbudzujte ich, aby venovali pozornosť aj zvukom dažďa, ktoré počujú na rôznych povrchoch!

Môžete vidieť, že je k dispozícii množstvo jarných aktivít s deťmi aj zadarmo. Užite si slniečko, dážď, čerstvý vzduch, štebot vtákov, ale hlavne spoločne strávený čas!

Súvisiace produkty:

Foto: www.shutterstock.com