Blog o bábätkách

Ekologické výrobky pre deti: od pracích prostriedkov šetrných k životnému prostrediu po látkové plienky

V súlade s vlastným ja a s prírodou

V poslednej dobre si osvojuje čoraz viac rodín ekologický prístup. Rodičia začínajú myslieť ekologickým spôsobom práve počas príchodu bábätka. Dôvodom je, že chcú pre svoje bábätko to najlepšie a chcú naň čakať v čo najčistejšom prostredí. Okrem toho cítia aj zodpovednosť a uvedomujú si, že práve oni ako prví môžu ísť dieťaťu príkladom v rešpektovaní a ochrane prírody. To všetko má samozrejme vplyv aj na samotných rodičov, na ich bežný život a na kvalitu života celej rodiny.

Každý z nás môže jednoduchými krokmi prispieť k lepšiemu životu, ktorý takto vytvárame aj pre naše deti. Čo môžete urobiť, ak sa aj vy chcete vydať týmto smerom? Radi by sme vám k tomu dopomoohli s našimi ekologickými výrobkami:

Zdravé biopotraviny

Prečo je dôležitá etapa života od počatia dieťaťa po rané detstvo? Pretože má rozhodujúci význam to, aké vonkajšie vplyvy na dieťa pôsobia a čím ho kŕmite počas tohto obdobia, keď je jeho vývoj najintenzívnejší. Je to dôležité z hľadiska neskoršieho veku a podstatné pre prevenciu chorôb v dospelosti. Detské jedlá, nápoje a rôzne dezerty obsahujúce suroviny z ekologického pestovania ponúkajú to najlepšie pre našich najmenších.

Biopotraviny sa neošetrujú chemikáliami, pri ich výrobe a spracovaní sa nepoužívajú umelé látky a pestujú sa alebo vyrábajú za prísne kontrolovaných podmienok. Ekologickí poľnohospodári obrábajú pôdu v súčinnosti s prírodou a prísne regulujú chov a kŕmenie zvierat. Produkt z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva (tiež známeho ako biohospodárstvo, ekohospodárstvo, organické poľnohospodárstvo) je potravina rastlinného alebo živočíšneho pôvodu, ktorá bola vyrobená v súlade s pravidlami ekologického poľnohospodárstva.

Súvisiace produkty:

Prírodná kozmetika a biokozmetika pre mamičky a detičky

Na trhu je dostupných množstvo prípravkov na ochranu pokožky. Našťastie existuje už aj v prípade väčšiny kozmetických výrobkov alternatíva bez chemikálií.

Prírodné kozmetické prípravky obsahujú prírodnú účinnú zložku, pričom biokozmetika musí spĺňať ešte prísnejšie podmienky. Rastlinné zložky, ktoré obsahuje, sa pestujú v kontrolovanom ekologickom režime alebo biohospodárstve, kde je zakázané používať umelé hnojivá, chemikálie a hormóny. Prírodné alebo BIO kozmetické prípravky na kúpanie, telové mlieka, krémy, detské oleje alebo prírodné krémy na zadoček vyvinuté na citlivú pokožku bábätiek poskytujú najlepšiu starostlivosť. Ale už počas tehotenstva a následom šestonedelí je dôležité, aby mamička používala prírodnú kozmetiku alebo biokozmetiku a tým chránila svoje vlastné zdravie aj zdravie svojho nenarodeného dieťaťa. Prírodný alebo organický masážny olej proti striám pomáha udržiavať zdravú a krásnu pokožku. Bioolej, či prírodná kozmetika pre citlivé popôrodné obdobie, sprej na regeneráciu hrádze alebo krém na bradavky takisto chránia zdravie pokožky a napomáhajú jej regenerácii.

Súvisiace produkty pre bábätká:

Súvisiace produtky pre mamičky:

Ekologické pracie a čistiace prostriedky

Keď zatúžime nahradiť doterajšie čistiace prostriedky alternatívami šetrnými k životnému prostrediu, nemusíme sa vôbec obávať toho, že bude použitie prírodných zložiek rastlinného pôvodu na úkor efektívnosti. Vôbec tomu tak nie je a je dobré vedieť, že ich používaním môžeme aj my prispieť k zdraviu Zeme.

Pri výrobe ekologických čistiacich prostriedkov, pracích prostriedkov, aviváží a prostriedkov na umývanie riadu sa stretávame s trvalo udržateľnou a energeticky uvedomelou výrobnou technológiou a často aj s recyklovanými obalmi. Ekologické pracie a čistiace prostriedky sa starajú aj o zdravie našej pokožky.

Súvisiace produkty:

Prateľné, látkové plienky a plienky šetrné k životnému prostrediu

  • Ochrana životného prostredia je jedným z najčastejším dôvodom, prečo sa niekto rozhodne pre prateľné plienky a tým ďalším, že sú nákladovo efektívne. Neposledným aspektom býva aj to, že látkové plienky nechávajú detskú pokožku lepšie dýchať. Okrem toho sa prateľná plienka dá použiť nielen na suchu, ale aj „vo vode“. A keď nastane ten správny čas, môžete pre svoje dieťa vybrať odvykaciu látkovú plienku. Sú nohavičkové, ľahko sa obliekajú a vyzliekajú, čím napomáhajú samostatnosti dieťaťa a používaniu nočníka.

  • Každý, kto má pocit, že ešte nie je pripravený na pranie plienok a radšej by zostal pri používaní jednorazových, no chcel by urobiť niečo pre životné prostredie, môže si vybrať plienky šetrné k životnému prostrediu. Vyrábajú sa pomocou energeticky efektívnych výrobných technológií. Použité suroviny neobsahujú žiadne škodlivé zložky, sú prírodné a pochádzajú zo zodpovedného hospodárstva.

Tip: Prateľné textilné utierky na zadoček sú ekologicky nezávadný produkt, ktorý je možné použiť nielen na utieranie zadočka, ale aj vďaka jemnosti a vynikajúcim absorpčným vlastnostiam aj nastarostlivosť o bábätko.

Súvisiace produkty:

Prateľné vložky do podprsenky

Prateľné vložky do podprsenky si zaslúžia samostatnú kapitolu, lebo sú najlepším príkladom toho, že niečo zdanlivo nepodstatné, má veľký význam v odbremenení Zeme. A o tom, že je šetrné k životnému prostrediu aj samotné dojčenie, ani nemusíme hovoriť. Používaním prateľných vložiek do podprsenky môžete urobiť ďalšie kroky smerom k environmentálnemu povedomiu. Aj ten najmenší krok v tejto snahe sa počíta.

Súvisiace produkty:

Tip: Vyberte si vegánsku tašku na plienky vyrobenú z recyklovaných zložiek, bez zvieracich materiálov. Tieto výrobky sú nielen šetrné k životnému prostrediu, ale aj praktické, odolné a krásne.

Oblečenie vyrobené z organickej bavlny s certifikátom OEKO-TEX

Životné prostredie a seba samých môžeme chrániť nielen uvedomelým stravovaním. Starostlivo zvážený výber oblečenia nám môže dopomôcť k fungovaniu, ktoré je v súlade s prírodou. V širokej ponuke tehotenského a detského oblečenia vyrobeného z bavlny s certifikátom OEKO-TEX a/alebo biobavlny nájdete tehotenské podprsenky, tehotenské nohavice, sťahovacie pásy alebo nohavičky, dojčenské podprsenky, dojčenské tričká atď.

  • Medzi oblečením pre bábätká a deti s certifikátom OEKO-TEX nájdete nielen detské body a dupačky, ale aj nohavičky, spodky, nohavice, tričká, svetre, pulóvre, osušky pre deti, podbradníky, pyžamá a čiapky..
  • Okrem oblečenia nájdete v našej ponuke aj detské obliečky, plachty, dekoračné vankúše a hniezda pre bábätká, prikrývky, mäkké prebaľovacie podložky, šatky na nosenie, poťahy na detské autosedačky s certifikátom OEKO-TEX.

Čo je vlastne OEKO-TEX?

OEKO-TEX® STANDARD 100 je najznámejší systém environmentálnej certifikácie textilných výrobkov na svete. To znamená, že výrobok neobsahuje škodlivé látky, preto je bezpečný a šetrný k pokožke. Systém požiadaviek OEKO-TEX® siaha od výrobného procesu textilného výrobku až po jeho predaj a skúma potenciálne nebezpečné látky obsiahnuté vo výrobku.

Čo znamená organická bavlna?

Základným princípom ekologického poľnohospodárstva je pracovať v súčinnosti s prírodou, nie proti nej. Organická bavlna (biobavlna) sa pestuje a vyrába bez chemikálií. Organická bavlna je prírodná, neobsahuje syntetické chemikálie, je vhodnejšia pre citlivú pokožku, zaisťuje vetranie a prirodzené dýchanie pokožky a nepôsobí proti jej prirodzenej rovnováhe.

Súvisiace produkty pre bábätká:

Súvisiace produtky pre mamičky:

Recyklované materiály, ekologické výrobky, čistiace prostriedky šetrné k životnému prostrediu... Environmentálnu uvedomelosť dokážu deťom odovzdať v prvom rade ich rodičia, na čo nikdy nie je priskoro. Vnímavosť detí je neobmedzená, rovnako ako ich zvedavosť, preto by sme sa s nimi mali už od útleho veku rozprávať o tom, čo vlastne znamená starostlivosť o naše životné prostredie. Takto dokážu absorbovať citlivosť, ktorú svet v tejto dobe potrebuje.

Foto: www.shutterstock.com