Detské oleje

Pomoc pri výbere
Pomoc pri výbere

Pomoc pri nakupovaní: Detské oleje


Detský olej je v mnohých ohľadoch užitočný produkt starostlivosti, pretože ho možno použiť na mnohé účely.


Použitie detského oleja

Detský olej sa najčastejšie používa na čistenie záhybov pred kúpaním. Záhyby bábätiek môžete utrieť vatou namočenou v detskom oleji. Nie je potrebné drhnúť, toto čistenie vykonávajte jemnými pohybmi.

Detský olej môže byť užitočný aj v prípade, že sa na hlavičke bábätka objavia šupiny. Výskyt šupín je úplne prirodzený proces, netreba sa ho obávať, pretože sa dá ľahko odstrániť z pokožky hlavy bábätka. Potrebujete k tomu iba detský olej. Dajte na vatový tampón trochu detského oleja a oblasť poriadne naolejujte oblasť kde sa lupiny objavujú. Oplatí sa tento krok vykonať asi hodinu pred večerným kúpaním. Táto hodina stačí na to, aby sa šupiny uvoľnili. Následne stačí prečesať pokožku hlavy bábätka jemnou kefkou jemne, aby lupiny zmizli.

Vďaka detskému oleju bude pokožka bábätka veľmi pružná a hebká. Tiež ide o skvelý prípravok na masáž bábätka.

Vzhľadom na citlivú pokožku dojčiat si určite vyberte olej, ktorý bol špeciálne vyvinutý pre bábätká. Ak je pokožka vášho bábätka nadpriemerne citlivá, oplatí sa vybrať jemnejšiu verziu detského oleja.


Jemný detské olej

Pre deti s citlivejšou pokožkou boli vyvinuté jemné detské oleje. Jemné detské oleje neobsahujú éterické oleje ani umelé farbivá. Zvyčajne sú vyrobené zo 100% prírodných surovín.