Blog o bábätkách

Darček pri narodení bábätka: ako prekvapiť drobčeka a budúcich rodičov?

Privítanie bábätka, odhalenie pohlavia bábätka, návšteva novonarodeného bábätka? Čo kúpiť, aby ste určite nestrelili vedľa? Vyberte si u nás ten najkrajší darček pri príležitosti narodenia bábätka!

Pozvali vás na oslavu narodenia bábätka alebo vaši drahí priatelia práve oznámili, že čakajú bábätko? U nás nájdete všetko od jedinečných darčekov pre bábätká až po darčekové balíčky. Zostaňte s nami a prečítajte si naše tipy o darčekoch pri narodení bábätka a etikete darčekov a spoznajte naše najobľúbenejšie tipy na darčeky pri narodení bábätka

Darček pri narodení bábätka: darček pre bábätká, mamičky, oteckov

Keď sa s vami váš najlepší priateľ alebo člen rodiny podelí o vzrušujúcej správe, že sa stanú rodičmi, ide o šťastný okamih, kedy sa objaví aj pár slzičiek šťastia. Potom prichádza vzrušujúca úloha nájsť darček pri narodení bábätka, ktorý je očarujúci, jedinečný a užitočný pre nastávajúcu mamičku aj bábätko. No ešte predtým ako prepadnete panike, pomôžeme vám, aby bolo nakupovanie darčekov pre vás čo najjednoduchšie. Tu sú niektoré praktické a potešujúce darčeky pri príchode bábätka, balíčky pre bábätká, darčeky pre novorodencov, ktoré budú zaručene skvelým prekvapením.

Praktické darčeky pre bábätko, ktoré sa vždy zídu

Ak sa povie darček pri narodení bábätka, čo vám napadne ako prvé? Pienková torta, že? Je pravda, že plienok nie je nikdy dosť. A takúto plienkovú tortu si zaslúži každá mamička!

plienková torta

Ako vyrobiť plienkovú tortu? Tu je rýchly návod na výrobu plienkovej torty:

Budete potrebovať približne 60-70 plienok. Je lepšie zvoliť väčšiu veľkosť (bezpodmienečne plienky rovnakej veľkosti), ktorá bude vhodná pre dieťa neskôr. Existuje niekoľko spôsobov, ako vyrobiť plienkovú tortu. Jednou z možností je zrolovať plienku po jednom a uchytiť ju gumičkou. Dbajte o to, aby bol vzor plienky na vonkajšej strane. Oplatí sa pracovať s tortovou formou a vložiť plienky do formy, až kým nebudete mať hotovú okrúhlu formu. Potom ich zviažte gumičkou a môžete ich vybrať z formy. Ak chcete viac poschodovú tortu, umiestnite do stredu rolku z papierových utierok alebo varechu, aby každé poschodie držalo pohromade. Keď dokončíte tortu, položte ju na pekný kartón alebo stojan na tortu, aby ste ju mohli jednoduchšie prenášať. Zviažte každé poschodie stuhou. Ak ste na zostavenie poschodí použili varechu, môžete na vrch torty pripevniť plyšovú hračku. Ale môžete čokoľvek pripevniť aj na každé poschodie alebo vložiť medzi plienok, napríklad podbradník alebo oblečenie pre bábätko. 

Pri oblečení pre bábätká platí to isté ako pri plienkach, vyberte si väčšiu veľkosť: veľkosť 56 sa neoplatí dávať ako darček, pretože novorodenecká veľkosť oblečenia bude potrebná len pár týždňov a pravdepodobne si už niekoľko kúskov zaobstarali aj rodičia. Väčšia veľkosť (62, 68) však bude použiteľná trochu dlhšie.

Etiketa darčekov pre bábätko, aby bolo prekvapenie zaručené

Keď sa rozhodujete medzi darčekmi, uvažujte nad tým, či by ste mohli urobiť najväčšiu radosť nastávajúcim rodičom. Majú radi módne vychytávky? Je pre nich dôležitá ochrana životného prostredia? Sú vtipní? Citliví? Radi cestujú? Všetky tieto informácie vám môžu pomôcť nasmerovať vaše myšlienky správnym smerom, keď premýšľate o nápadoch na darčeky pri narodení bábätka.

Ak dobre poznáte zainteresovaných rodičov, nebudete to mať ťažké, ale keď máte čo ich len malé pochybnosti, často je naozaj najužitočnejšie sa jednoducho opýtať, čo by najviac potrebovali. Existujú určité doplnky pre bábätká, ktoré si rodičia určite budú chcieť vybrať sami, pretože to nie je len o vkuse, ale v pozadí rozhodovania môžu stáť aj rodičovské zásady.

darček pre bábätko

Môže ísť napríklad o dojčenské fľaše, cumlíky alebo kozmetiku pre bábätká, pretože sa môžu stať, že rodičia budú používať iba bio produkty. Čo sa týka plienok, môže sa objaviť téma jednorazové kontra prateľné plienky. Najlepšie je o týchto otázkach konzultovať vopred a nezostavovať balíček, ktorý by mohol skončiť v tmavom kúte.

Privítanie bábätka, odhalenie pohlavia bábätka, balíčky pri narodení bábätka

Tradične je zvykom odovzdať darčeky po pôrode, keď už rodina prijíma návštevy. Ale príležitosti na oslavu príchodu bábätka sú teraz v móde:

  • Party, oslavy pri narodení bábätká ako napríklad odhalenie pohlavia bábätka (gender reveal party) sú čoraz populárnejšie aj na Slovensku, kedy sa počas akcie pozvaní priateľom a rodinní príslušníci (alebo aj budúci rodičia) dozvedia, či budú mať chlapčeka alebo dievčatko. Modrá alebo ružová farba dekorácií, ako je plnka do torty, nakoniec prezradí pohlavie dieťatka. Ak pár nie je poverčivý, môžete na tejto párty odovzdať aj svoj darček.
  • Oslavu nového života (baby shower) je zvykom usporiadať pre priateľov a známych niekoľko týždňov pred pôrodom. Najčastejšie budúca mamička oslavuje blížiacu sa veľkú udalosť so svojimi priateľkami, členkami rodiny, zábavnými hrami a chutným občerstvením. Aj tu môžete pokojne odovzdať darček pre bábätko a mamičku.

  • Novopečený otecko zvyčajne organizuje párty do niekoľkých dní po narodení bábätka, zvyčajne ešte predtým, ako sa novorodenec a mamička vrátia domov z pôrodnice. Ani na túto udalosť na nepatrí ísť s prázdnymi rukami. Okrem spoločného prípitku sú darčekom väčšinou plienky a nejaké vtipné prekvapenia.

Tieto udalosti môžu byť užitočné, pretože pri početnej rodine a veľkom kruhu priateľov nemusia byť rodičia nadšení z toho, že k nim chodí jedna návšteva za druhou. Privilégium návštevy bábätka pri týchto príležitostiach môže byť spočiatku zachované pre najbližší kruh priateľov a rodiny.

oslava narodenia bábätka

Darček pre bábätko: hračky pre bábätká, spomienkové predmety, hračky do vane

Hračky pre bábätká ako darček

Mnohí ľudia neradi preháňajú množstvo hier, je dôležité to rešpektovať. Preto sa oplatí pozrieť sa na to, ako sa svieži rodičia stavajú k hračkám pre bábätká, skôr než pripravíte obrovský detský vankúš. Ak rodičia nemajú voči hračkám pre bábätká námietky, na výber je veľmi široký výber. Hračky na kúpanie, detské knihy, hračky na budovanie zručností, detské hojdačky a rôzne hračky na spanie, to všetko môžu byť skvelé darčeky na počkanie bábätka.

hračky pre bábätká

Pri výbere hračky je vždy najdôležitejšie, aby bola hračka pre bábätko vyrobená z baby-friendly (priateľského pre bábätko) materiálu. Pri týchto hračkách nie je problém, ak si ju bábätko pri hre vloží do úst. Vždy vyberajte hračku, ktorá je primeraná veku bábätka, pretože hračky sú navrhnuté tak, aby sa s nimi mohlo bábätko bezpečne hrať.

Knižky pre bábätká ako darček

Mnohí neradi preháňajú množstvo hračiek, čo je dôležité rešpektovať. Preto sa oplatí zistiť, ako sa nastávajúci rodičia stavajú k hračkám pre bábätká, skôr než sa objavíte na oslave bábätka s obrovskou plyšovou hračkou. Ak rodičia nemajú voči hračkám pre bábätká námietky, ponuka je mimoriadne široká. Hračky do vane, detské knihy, hračky na rozvoj zručností, hojdačky pre bábätká a rôzne hračky na uspávanie, to všetko môže byť skvelým darčekom pri narodení bábätka.

Oblečenie pre bábätko ako darček

Detského oblečenia, overalov, kopačiek nie je nikdy dosť, no pamätajte na vkus svojich rodičov! Ak máte pochybnosti, zvoľte jednoduchší štýl a neutrálnejšiu farbu. Okrem farby si všímajte aj veľkosť a aktuálne ročné obdobie. Je zbytočné nájsť roztomilú sukňu, keď sme uprostred zimy. Kým bude počasie vhodné na šaty, môžete už prerásť veľkosťou.

oblečenie pre bábätko

56 je síce veľkosť oblečenia pre novorodencov, ale je lepšie dať ako darček oblečenie väčšej veľkosti. Novorodenci vyrastú najmenšiu veľkosť veľmi rýchlo a novopečení rodičia už pravdepodobne nakúpili dostatok oblečenia v tejto veľkosti, takže je užitočnejšie, ak už myslíte na budúcnosť a uprednostníte nákup detského oblečenia ako darček vo veľkosti 62 alebo dokonca 68.

Darčekový poukaz ako darček

Ak sa vám ešte nenarodilo bábätko, pokojne požiadajte o pomoc našich predajcov, radi vám poradia s akýmikoľvek otázkami a pomôžu s výberom darčeka pre bábätko. Ak si nie ste istí a radšej by ste darovali niečo, čo sa určite bude hodiť, darujte darčekový poukaz ako darček bábätka! Darčeková karta je skvelým darčekom pre novopečených rodičov! Vždy sa nájde niečo, čo si ešte musia zaobstarať, takže virtuálna alebo plastová karta doplnená ľubovoľnou sumou bude pre nich skutočnou trafou do čierneho.

Súvisiace produkty: 

Foto: www.shutterstock.com, Brendon