Blog o bábätkách

Cestovanie s bábätkom

Ani po narodení bábätka sa nemusíte vzdať cestovania. So správnym príslušenstvom a starostlivým plánovaním sa môžete odvážne pustiť na cestu.

Pár dní strávených s rodičmi a súrodencami je pre deti úžasným zážitkom, je to spomienka na celý život a posilňuje puto medzi rodinou. Skutočne dôležitý je čas strávený spolu, dobrodružstvá, ktoré sme spolu prežili. Keď je bábätko ešte veľmi maličké, rodičom môže mimoriadne pomôcť, ak vystúpia z domáceho prostredia a rutiny a vrátia sa domov s novou energiou.

Bežná denná rutina, ktorá poskytuje bezpečnosť pre najmenších, sa môže čas od času stať monotónnou - najmä pre matky, takže zmena môže byť skutočným nabíjaním, aj keď je ťažšie naplánovať alebo nájsť ideálne miesto, potrebuje oveľa viac vecí a nikdy nemá dostatok miesta pre batožinu v kufri. Vďaka dômyselným trikom a výbavičke pre bábätko navrhnutou špeciálne na cestovanie, budú vaše dni príjemnejšie a pohodlnejšie. Na druhej strane je nepopierateľné, že bábätko a malé dieťa stále potrebujú rovnaké podmienky na spanie, jedenie a hranie ako obvykle.

dovolenka s bábätkom

Foto: www.shutterstock.com

A čo môže dieťaťu poskytnúť cestovanie? Pre nich môže byť veľkým zážitkom vidieť mamičku a otecka v inej úlohe, byť spolu dvadsaťštyri hodín denne, robiť všetko spoločne, dokonca aj veci, ktoré nie sú dovolené doma, ako napríklad zostať dlhšie hore alebo spať v šatách. Zároveň by cestovanie a dovolenka mali byť zamerané na relaxáciu a uvoľnenie pre rodičov. Vôbec nevadí, ak je dočasne menej pravidiel, doma sa aj tak môžete vrátiť do svojho obvyklej rutiny.

Vydať sa na cestu autom

Ľahko sa môže stať, že už termín odchodu je potrebné vopred naplánovať, hlavne ak bábätko nezvláda cestovanie najlepšie. Ak počas cesty zaspí a musíte sa zastaviť maximálne kvôli dojčeniu, kŕmenie alebo výmene plienok, tak zaručene patríte k tým šťastnejším rodičom

 • Pri väčších deťoch sa oplatí na cestu autom pripraviť aj nejaké zábavné činnosti a nezabudnite ani na jedlo a pitie, ktoré je ľahké konzumovať aj v aute.
 • Praktický a mimoriadne užitočný môže byť aj organizér do auta, do ktorého sa zmestia obľúbené hračky a ďalšie dôležité veci.
 • Menšie deti sa zabavia aj pripevniteľnými hračkami, väčšie deti si s radosťou počas cesty pozrú rozprávku. K dispozícii je organizér na sedadlo, ktorý je vybavený aj priečinkom na tablet, takže „autokino“ je vyriešené. Ešte väčšie pohodlie môžete vytvoriť farebným detským cestovným vankúšikom do autosedačky.
 • O tieň sa postarajú tienidlá do auta, ktoré je možné pripevniť na okná auta, no dôležitá je aj ochrana pred teplom a slnkom. Napríklad, detskú autosedačku môžete počas parkovania chrániť pred prehriatím špeciálnym ochranným obalom na detskú autosedačku. V letných horúčavách poslúži pre lepší komfort najmenších aj vložka proti poteniu do autosedačky.
 • Detskú autosedačku alebo sedadlo môžete chrániť pred znečistením pomocou ochrany detskej autosedačky alebo sedadla. A vďaka spätnému zrkadlu môžete pokojne šoférovať, pretože vďaka zrkadlu dokonale vidíte na detskú autosedačku na zadnom sedadle.

Tip: Na cesty si pre drobca zaobstarajte aj fantastický detský kufrík na kolieskach! Môžete všetko prakticky zabaliť, a keď bude dieťa väčšie bude kufrom ohúrené.

Súvisiace produkty: 

detský kufrík

Lässig detský kufrík na kolieskach

Stravovanie, kŕmenie na ceste a počas dovolenky

Jedlo je kľúčovou otázkou pre najmenších a môže prebiehať iba v pokojných podmienkach, preto je potrebné mať k dispozícii správne zásoby, aj keď ste na cestách.

 • V rôznych praktických zásobníkoch na uskladnenie stravy a nápojov si môžete vziať so sebou pochúťky, ovocie alebo niečo pod zub, čo budete mať vždy pri ruke.
 • Rovnako dobre poslúžia aj jedlá a dezerty pre bábätká na cmúľanie, ku ktorým nepotrebujete ani lyžičku.
 • Možno bude počas cesty potrebné zohriať dojčenskú fľašu alebo detskú výživu, takže ohrievač dojčenských fliaš do auta alebo kombinovaný ohrievač dojčenských fľaše je nevyhnutný, pretože sa dá použiť nielen v aute, ale môžete ho zapojiť aj do siete - takto môžete jednoducho zabezpečiť stravovanie bábätka ľahko aj na cestách mimo domu.
 • Keď už drobec dokáže sedieť bez pomoci, prichádza na rad otázka, ako bude sedieť pri stole. Tento problém však môžete jednoducho vyriešiť bezpečnostným popruhom na stoličku, ktorý môžete použiť skutočne kdekoľvek a v batožine zaberá miesto jedného taniera.
 • Pred jedlom nezabudnite na dezinfekčný prostriedok na ruky!

cestovanie s bábätkom

Minimonkey Mini Chair bezpečnostný popruh na stoličku

Tip: Je veľmi užitočné, ak si so sebou na cesty vezmete čistiace prostriedky v menšom balení, pretože sa vám môžu kedykoľvek zísť. Takto môže byť vaše dieťa v čistote aj mimo domova.

Súvisiace produkty: 

Čo môže uľahčiť prebaľovanie?

Okrem zvyčajného príslušenstva, ktoré budete potrebovať na ceste však existuje niekoľko praktických doplnkov pre bábätko, ktoré vám uľahčia prebaľovanie.

 • Ak je pre vás dôležitá úspora miesta, vyberte si vlhčené obrúsky v menšom balení!
 • Na použité plienky sa vám môžu hodiť sáčky na plienky .
 • Jednorazová podložka na prebaľovanie je tiež ideálna na cestovanie.
 • Ak je dieťa práve vo fáze odvykania od plienok, môže byť pre vás užitočný cestovný nočník, ktorý po použití jednoducho zahodíte a nemusíte si robiť zbytočné starosti.

Tip: Kúpanie nie je iba dôležitou každodennou súčasťou starostlivosti o dieťa, ale môže to byť aj dôležitý rituál. Najmenším poskytuje pocit bezpečia a naznačuje, že je čas spať. Nemusíte sa kúpania vzdať ani na cestách, pretože si môžete vziať so sebou super skladateľnú detskú vaničku, ktorá zaberie len málo miesta.

cestovná vanička

Stokke vanička

Súvisiace produkty: 

Hra a spánok

Tieto dve činnosti tvoria väčšinu dňa dieťaťa. Pozrime sa, čo vám môže uľahčuje prácu, keď sa nenachádzate v domácom prostredí.

cestovná ohrádka

Fisher-Price ohrádka na cestovanie

 • Miesto spánku: Cestovná postieľka a matrac sú pre najmenších pohodlné a bezpečné. Ak spí vonku v kočíku alebo vo vajíčku, možno budete potrebovať sieť proti komárom, ktorú je možné pripevniť ku kočíku alebo vajíčku.
 • Hrajte sa ako doma: Cestovná ohrádka je na tento účel skvelá, dôležité je taktiež vytvoriť bezpečnú príležitosť pre vaše malé dieťa na hranie a bezstarostné obzeranie sa.

Súvisiace produtky: 

Oddychovanie by malo byť pokojné!

Toto je pravdepodobne najdôležitejšie, veď cestujete, aby ste trávili svoje dni bez starostí a stresu. Ako si to uľahčiť?

 • Praktický ultrakompaktný kočík, ktorý sa dá poskladať, ľahko sa prepravuje, a okrem toho je  veľmi pohodlný aj pre tých najmenších!
 • Niečo navyše: ak sa chystáte na piesočnatú pláž, tak vám poslúži sada kolies na kočík, ktorá vám uľahčí jazdu (v zime ju môžete používať aj na snehu).
 • Detské popruhy, aby ste nestratili z očí svoju ratolesť. Mnohí sa tejto možnosti stránia, hoci v iných krajinách je to bežné. Vďaka tomuto spôsobu budú prebiehať prechádzky bez obáv, najmä na rušných miestach.
 • V žiadnom prípade si nezabudnite so sebou vziať elektronickú opatrovateľku, pretože sa vám môže hodiť v akejkoľvek neočakávanej situácii. Spomedzi monitorov dychu môžete počas cesty používať v cestovnej postieľke monitor dychu, ktorý je možné pripnúť na plienku bábätka.

Súvisiace produkty: 

Letíme s bábätkom

Niektorí rodičia sa na čas vzdajú tejto formy cestovania, ale aspoň do veku jedného roka dieťaťa. Ale nájdu sa aj odvážnejší rodičia. Lietanie je nepochybne rýchlejším a veľmi pohodlným spôsobom cestovania, ale v prípade bábätiek sa oplatí požiadať o radu detského lekára. Môže platiť, že lietanie je jednoduchšie s bábätkom, ktoré ešte nelozí, nechodí.

bábätko a lietadlo

Foto: www.shutterstock.com

Je dôležité mať v príručnej batožine dostatok tekutín, pretože v dôsledku tlaku v kabíne sa bábätká ľahšie vysušujú a pitie im pomôže zabrániť upchatiu uší pri vzlete. Pre väčšie môžu byť riešením aj sušienky, pretože žuvanie tiež pomáha vyrovnať tlakový rozdiel. Nezabudnite si do príručnej batožiny vziať obľúbenú hračku, prikrývku a cumlík, aby sa drobec cítil bezpečne v blízkosti svojich známych vecí. Na kŕmenie a na pitie  potrebujete obvyklé príslušenstvo, vlhčené obrúsky na dezinfekciu a čistenie rúk nielen počas stravovania. Majte vo svojej príručnej batožine všetko, čo potrebujete na prebaľovanie, dôležité je aj náhradné oblečenie, respektíve kabát, čiapka, aj keď cestujete v lete, pretože okrem klimatizácie je na palube často chlad.

Tip: V prípade cestovania lietadlom si vyberte ultrakompaktný detský kočík gb Pockit, ktorý je zároveň najmenší skladateľný kočík na svete.. Mimoriadne šetrí miesto, je veľmi ľahký a po zložení má veľkosť príručnej batožiny. Môžete si k nemu dokúpiť aj prenosnú tašku na plece.

Súvisiace produkty: 


Prajeme Vám príjemnú cestu!