Blog o bábätkách

VBAC: vaginálny pôrod po cisárskom reze

Čo je VBAC? Kedy môže mať žena vaginálny pôrod po cisárskom reze? Aké sú nebezpečenstvá a výhody? Aké sú možnosti na Slovensku?

Najlepšie detské filmy pre najmenších a celú rodinu

Najlepšie detské filmy sú zábavné a každý film v sebe nesie určité ponaučenie. Ako si vybrať z obrovskej ponuky? Čo je vhodné pre dieťa a čo naopak nie?

Príčiny, symptómy a liečba hnačky u detí

Čo robiť a čo nerobiť pri hnačke? Čo v prípade hnačky deti najviac potrebujú? Pri akých príznakoch je potrebné navštíviť lekára?

Vianoce s bábätkom: prvé spoločné sviatky

Prvé Vianoce s bábätkom budú nezabudnuteľné, hoci z nich drobec ešte veľa nepocíti. Ako urobiť sviatky krajšími a pokojnejšími? Priniesli sme vám niekoľko tipov!

Downov syndróm: skríning, príčiny, znaky

Downov syndróm nie je choroba, ale zdravotný stav. Čo tento stav spôsobuje, čo zahŕňa, aké vyšetrenia je možné skrínovať na túto chromozomálnu abnormalitu?

Darček pri narodení bábätka: ako prekvapiť drobčeka a budúcich rodičov?

Privítanie bábätka, odhalenie pohlavia bábätka, návšteva novonarodeného bábätka? Čo kúpiť, aby ste určite nestrelili vedľa? Vyberte si u nás ten najkrajší darček pri príležitosti narodenia bábätka!

Používanie Adamo hojdačky od novorodeneckého veku do veku 5 rokov

Adamo hojdačka je výbornou voľbou pre vaše bábätko aj ako kolísková hojdačka. Ale ako ju bezpečne používať? Môže sa v nej uspávať? Ako pomocou nej rozvíjať zručnosti drobca?

Mikulášske básničky pre deti: pripravte sa na príchod Mikuláša

Sviatok svätého Mikuláša nemôže existovať bez mikulášskych básničiek, preto sa oplatí začať sa učiť  básničky s deťmi čo najskôr. Ktorú si vybrať? Tipy pre malých, aj veľkých!!

Príprava na advent: takto sa nalaďte na Vianoce

Príprava na advent, počas ktorej sa spoločne naladíte na prichádzajúce sviatky je pre deti nezabudnuteľným zážitkom. Naše tipy, aby bolo adventné obdobie a Vianoce ešte krajšie!

Vývin reči u detí: kedy je potrebný logopéd?

Odkiaľ môžete vedieť, že vaše dieťa napreduje správnym tempom vo vývine reči? Kedy začne dieťa rozprávať, aké vývinové štádiá reči dokážete rozoznať? Míľniky na ceste reči.