Blog o bábätkách

Správna technika odgrgnutia bábätka

Odgrgnutie je dôležité, aby došlo k uvoľneniu vzduch prehltnutého počas kŕmenia a nespôsoboval bábätku bolesti bruška. Môžete aplikovať rôzne spôsoby odgrgnutia.

Známky úniku plodovej vody

Pretrhnutie plodového obalu môže viesť k úniku plodovej vody. To výrazne zvyšuje riziko vaginálnej infekcie, ktorá môže predstavovať riziko pre zdravie vášho bábätka.

Kúpanie novorodencov

Kúpanie novorodenca je dôležitým pilierom starostlivosti o bábätko. Ak si pred kúpaním bábätka všetko vopred prichystáte, prebehne kúpanie bábätka bez problémov.

Fázy pohybového vývoja bábätka: malými krokmi vpred!

Pohybový vývoj bábätka je veľmi zložitý proces, ktorý pozostáva z prekrývajúcich sa fáz. Na osvojenie jednotlivých foriem pohybu je tiež potrebný fyzický a neurologický vývoj.

Čo sú probiotiká?

Probiotiká sú prospešné baktérie v našom organizme, žijúce v črevnej flóre. Mikroorganizmy, ktoré pomáhajú udržiavať rovnováhu črevnej flóry.

Zdobenie vianočného stromčeka: kúzlo alebo spoločný rodinný program?

Zdobenie vianočného stromčeka patrí k vianočným tradíciám. Ak už máte v rodine bábätko, dbajte o to, aby bol vianočný stromček bezpečný pre drobca.

Vankúšik pod bruško: spoločník pri rozvoji pohybových zručností

Vankúšik pod bruško je vývojový nástroj a hra v jednom. Pomáha pri rozvíjaní pohybových zručností, pretože použitie vankúšika pod bruško napomáha rozvoju svalov.

Separačná úzkosť: bez mamičky ani na krok

Separačná úzkosť je míľnikom vo vývoji dieťaťa. Dieťa je rozrušené, ak nie ste po jeho boku a najradšej by od vás neodišlo ani na minútu.

Takto môžete pokryť dennú potrebu vitamínu D

Potreba vitamínu D organizmu sa mení v závislosti od veku. Vitamín D je dôležitý aj pre deti, preto si jeho dávkovanie a dopĺňanie vyžaduje náležitú starostlivosť.

Nápady na vianočné darčeky

Čo by potešilo vášho drobca na Vianoce pod stromčekom, čím prekvapiť babičku aj tehotnú mamičku? Súčasťou oslavy je aj obdarovanie.