Blog o bábätkách

Tajomstvá otehotnenia

Určenie času ovulácie je najlepším spôsobom, ako zvýšiť šancu na otehotnenie. Avšak existujú aj iné spôsoby, ktoré môžu pri otehotnení pomôcť.

Kúpanie počas tehotenstva: áno alebo nie?

Počas tehotenstva je kúpanie povolené, ak to umožňuje stav budúcej matky, teplota a kvalita vody. Tehotenské plavky poskytujú pohodlné kúpanie.

Ochrana dojčenia je našou spoločnou zodpovednosťou

Každý rok sa koná Svetový týždeň dojčenia, cieľom ktorého je zdôrazniť dôležitosť dojčenia materským mliekom.

Opaľovanie v tehotenstve

Opaľovanie v tehotenstve je povolené, ale iba s mierou a pri dodržaní pravidiel, inak môže hroziť riziko prehriatia a dehydratácie.

Starostlivosť o mliečne zuby

Udržiavanie čistoty mliečnych zubov a vytvorenie správnych návykov je na rodičoch. Umývanie zubov od prvých zúbkov, rozvoj hygieny ústnej dutiny - takto môžete zabrániť vzniku zubného kazu.

Ako postupovať pri úpale?

Úpal je spôsobený dlhotrvajúcim priamym slnečným žiarením dopadajúcim na hlavu. Najbežnejšími príznakmi úpalu sú bolesti hlavy, závraty a nevoľnosť.

Kŕčové žily počas tehotenstva: príčiny, prevencia a liečba

Riziko vzniku kŕčových žíl je počas tehotenstva vyššie. Aký je dôvod? Ako tomu môžete zabrániť? Ako liečiť kŕčové žily počas tehotenstva a po ňom?

Cestovanie s bábätkom

Ani po narodení bábätka sa nemusíte vzdať cestovania. So správnym príslušenstvom a starostlivým plánovaním sa môžete odvážne pustiť na cestu.

Príčina a liečba novorodeneckej žltačky

Novorodenecká žltačka sa môže vyskytnúť niekoľko dní po narodení, pokožka bábätka a časť očných bielok zožltne. Bábätko je ospalejšie ako zvyčajne.

Tehotenská masáž: uvoľnenie a rozmaznávanie počas tehotenstva

Tehotenská masáž je skvelým obdobím na dobitie energie, uvoľnenie a zmiernenie napätia počas tehotenstva. Ako prebieha a na čo si dávať pozor?