Blog o bábätkách

Ošetrovanie rán u detí

Ošetrenie rán u bábätiek a malých detí. Priebeh ošetrenia rán. Moderné dezinfekčné prostriedky na rany. Ako utešiť a upokojiť vystrašené dieťa?

Kŕmenie bábätka vo veku od 1 do 3 rokov

Po dosiahnutí veku jedného roka môže bábätko jesť čoraz viac typov jedál pri dodržiavaní zásady postupnosti. Ale aká je potreba prísunu živín malého bábätka? A čo to znamená v praxi?

Starostlivosť o pupočný pahýľ

Prestrihnutie pupočnej šnúry a proces hojenia. Ako sa starať o pupočný pahýľ? Na čo si dávať pozor pri prebaľovaní a kúpaní? Kedy navštíviť lekára?

Odstavenie a odlúčenie bábätka

Odstavenie a odlúčenie bábätka je proces, ktorý trvá celé mesiace alebo dokonca roky, až kým sa obdobie dojčenia úplne ukončí.

Najčastejšie príčiny detského plaču

Detský plač je najdôležitejším komunikačným prostriedkom dieťaťa, takže netreba pri plači dieťaťa prepadať panike. Tu je niekoľko užitočných informácií na dekódovanie typov detských plačov.

Nalaďte sa na Veľkú noc

Veľká noc prináša deťom radosť zo spoločne stráveného času a prekvapení. Príprava na Veľkú noc je minimálne taká vzrušujúca ako samotný sviatok.

Znaky a vývojové možnosti Aspergerovho syndrómu

Včasné spozorovanie a rozvoj sú pri Aspergerovom syndróme kľúčové. Príznaky, vývoj, spolužitie s týmto syndrómom v dospelosti.

Prechádzka, túra, výlet s bábätkom

Prechádzka na čerstvom vzduchu alebo dlhší výlet sú dôležité nielen pre zdravie dieťaťa, ale majú dobrý vplyv na celú rodinu.

Starostlivosť o zarastené nechty

Zarastené nechty sú väčšinou spôsobené nesprávnym zastrihávaním nechtov. Liečba zarasteného nechtu je zdĺhavý proces a často si vyžaduje chirurgické ošetrenie.

Príznaky a liečba zápalu prsníka

Medzi príznaky zápalu prsníka patrí vysoká horúčka, únava, bolesti končatín a citlivé prsia. Pri zápale prsníka je možné pokračovať v dojčení.