Blog o bábätkách

Príznaky, príčiny a liečba zúženej predkožky - fimózy

Neliečená fimóza môže vyvolať veľmi nepríjemné príznaky u detí aj dospelých. Kedy navštíviť lekára? Aké liečby existujú?

Tvrdnutie bruška: napätie v brušku počas tehotenstva

Tvrdnutie bruška je prirodzený jav počas tehotenstva, no v niektorých prípadoch môže byť aj príznakom predčasného pôrodu či potratu. Čo by ste si mali všímať? Kedy je potrebné vyhľadať lekára?

Prebaľovanie bábätka

Jednou z najdôležitejších úloh je prebaľovanie bábätka. Výber správnej plienky a správnej techniky prebaľovania vám pomôže predchádzať začervenaniu zadočka vášho bábätka.

Tajomstvo úspešného dojčenia

Dojčenie dieťaťa je skutočné umenie, ktoré nie je vždy najjednoduchšie, ale našťastie ide vo väčšine prípadov o osvojiteľnú znalosť. Tentoraz získate dobré rady ako dosiahnuť správne dojčenie.

Prichádzajú fašiangy! Takto sa pripravte s deťmi!

Aké fašiangové tradície poznáme? Ako sa na toto obdobie pripraviť s deťmi? Jednoduché, ľahko vyrobiteľné kostýmy na domáci alebo škôlkarský fašiangový ples.

Príznaky a liečba mimomaternicového tehotenstva

Mimomaternicové tehotenstvo je veľmi nebezpečný zdravotný stav, ktorý si vyžaduje okamžitý lekársky zásah. Aké sú príznaky a čo tento stav spôsobuje?

Rady pri zariaďovaní detskej izby

Vďaka našim radám budete presne vedieť, ako správne zariadiť detskú izbu. Nič nemôže stáť v ceste vašim inštinktom zakladanie hniezdočka a my vám teraz pomôžeme.

Dyslexia: od skorých príznakov až po možnosti liečby

Dyslexia nie je choroba, ale porucha učenia, ktorá môže výrazne ovplyvniť napredovanie detí v škole. Ako sa dá identifikovať a ako liečiť príznaky?

Domáca liečba nádchy u bábätiek

Nádcha u bábätiek môže byť pre rodičov strašiakom, no väčšinou ide o neškodný jav. Čo robiť a čomu sa radšej vyhnúť, ak je vaše bábätko prechladnuté?

Kúpanie novorodencov

Kúpanie novorodenca je dôležitým pilierom starostlivosti o bábätko. Ak si pred kúpaním bábätka všetko vopred prichystáte, prebehne kúpanie bábätka bez problémov.