Blog o bábätkách

Pripravte sa na pláž!

Letné programy v mnohých rodinách zahŕňajú aj plážovanie. Čľapkanie vo vode môže byť skvelým zážitkom aj pre najmenších, ale nie je na škodu dodržiavať niekoľko pravidiel, aby ste si užili naozaj nezabudnuteľnú zábavu.

Je čas hrať sa vonku!

Vozidlá, šmykľavky, hojdačky a dobrodružstvá v záhrade alebo na detskom ihrisku. Teraz je ideálny čas. Hra vonku za dobrého počasia je z hľadiska vývoja najmenších veľmi dôležitá.

Prečo je plávanie pre bábätká dobré? Argumenty a rady na plávanie pre bábätká

Plávanie pre bábätká posilňuje svaly, zlepšuje koordináciu a má dobrý vplyv na rozvoj pohybu. Zábava, ktorá buduje vzťah dôvery medzi rodičmi a deťmi.

Takto sa zvláda obdobie vzdoru!

Obdobie vzdoru je úplne normálny jav, ktorý sa zvyčajne vyskytuje vo veku 2-3 rokov dieťaťa. Zvládnuť obdobie vzdoru je pre rodičov pomerne stresujúce.

Vývoj plodu v troch trimestroch

Vývoj plodu v maternici možno rozdeliť do 3 hlavných štádií, 3 trimestrov. Čo sa deje počas jednotlivých trimestrov? Najdôležitejšie informácie, míľniky.

Život s dvojčatami

Príchod dvojčiat vytvára pre rodičov zvláštnu situáciu a výzvu, medzi dvojčatami sa vytvára úzke puto.

Vznik a ošetrenie mliečnej chrasty

Mliečna chrasta je bežná zmena pokožky hlavy u bábätiek. Prečo vzniká, ako tomu môžete zabrániť a ako postupovať pri liečbe? Bežné mylné predstavy o mliečnej chraste.

Priebeh pôrodu krok za krokom

Blížiaci sa pôrod vyvoláva u mnohých žien pocit úzkosti a napätia. Zistite viac o tomto fantastickom procese a o tom, čo sa deje v pôrodných fázach!

Používanie tehotenského testu

Tehotenský test slúži na určenie tehotenstva. Dokonca aj v počiatočných štádiách tehotenstva, 8-10. deň po počatí poskytuje spoľahlivé výsledky.