Blog o bábätkách

Kúpanie novorodencov

Kúpanie novorodenca je dôležitým pilierom starostlivosti o bábätko. Ak si pred kúpaním bábätka všetko vopred prichystáte, prebehne kúpanie bábätka bez problémov.

Fázy pohybového vývoja bábätka: malými krokmi vpred!

Pohybový vývoj bábätka je veľmi zložitý proces, ktorý pozostáva z prekrývajúcich sa fáz. Na osvojenie jednotlivých foriem pohybu je tiež potrebný fyzický a neurologický vývoj.

Čo sú probiotiká?

Probiotiká sú prospešné baktérie v našom organizme, žijúce v črevnej flóre. Mikroorganizmy, ktoré pomáhajú udržiavať rovnováhu črevnej flóry.

Zdobenie vianočného stromčeka: kúzlo alebo spoločný rodinný program?

Zdobenie vianočného stromčeka patrí k vianočným tradíciám. Ak už máte v rodine bábätko, dbajte o to, aby bol vianočný stromček bezpečný pre drobca.

Vankúšik pod bruško: spoločník pri rozvoji pohybových zručností

Vankúšik pod bruško je vývojový nástroj a hra v jednom. Pomáha pri rozvíjaní pohybových zručností, pretože použitie vankúšika pod bruško napomáha rozvoju svalov.

Separačná úzkosť: bez mamičky ani na krok

Separačná úzkosť je míľnikom vo vývoji dieťaťa. Dieťa je rozrušené, ak nie ste po jeho boku a najradšej by od vás neodišlo ani na minútu.

Takto môžete pokryť dennú potrebu vitamínu D

Potreba vitamínu D organizmu sa mení v závislosti od veku. Vitamín D je dôležitý aj pre deti, preto si jeho dávkovanie a dopĺňanie vyžaduje náležitú starostlivosť.

Nápady na vianočné darčeky

Čo by potešilo vášho drobca na Vianoce pod stromčekom, čím prekvapiť babičku aj tehotnú mamičku? Súčasťou oslavy je aj obdarovanie.

Skladovanie a zohrievanie materského mlieka

Dlhodobé skladovanie materského mlieka je možné, ak je zmrazené v sterilnej nádobe na materské mlieko. Je tiež dôležité dodržiavať pravidlá pri zahrievaní materského mlieka.

Sterilizovanie dojčenských fliaš - sterilizujte ako profesionál!

Sterilizácia dojčenských fliaš je veľmi dôležitá, aby ste ochránili svoje bábätko pred patogénmi. Ako sa do toho pustiť a aké možnosti existujú? S výberom vám pomôžeme!