Blog o bábätkách

Obliekanie novorodencov podľa ročného obdobia

Obliekanie novorodenca nie je také zložité, ako sa zo začiatku môže zdať. Stačí, ak budete pri obliekaní bábätka dodržiavať základné pravidlá.

Priebeh a ťažkosti pri adaptácii detí na škôlku

Nástup do materskej školy je dôležitým medzníkom v živote dieťaťa i rodiča. Adaptácia na materskú školu neprebieha vždy hladko, niekedy sprevádzajú určité ťažkosti spojené s odlúčením..

Vplyv TSMT terapie na vývoj dieťaťa

Terapia TSMT, známa tiež ako plánovaný senzomotorický tréning rozvíja u detí veľké a jemné pohyby a tiež má dobrý vplyv na zrelosť nervového systému.

Vytvorte bezpečné prostredie pre malého objaviteľa!

Chcete neustále ochraňovať svoje dieťa? Je veľmi dôležité vytvoriť bezpečné prostredie pre svoje dieťa, v ktorom sa môže slobodne rozvíjať a osamostatniť!

Príčiny, príznaky a liečba zápal zvukovodu

Zápal zvukovodu je bolestivé ochorenie, ktoré sa najčastejšie vyskytuje v letných mesiacoch. Doba liečenia zápalu zvukovodu je zvyčajne 1 až 2 týždne.

Nastrihnutie hrádze a liečba

Nastrihnutie hrádze - epiziotómia sa vykonáva na konci fázy vytlačenie, pred pôrodom dieťaťa. Natrhnutiu hrádze sa môžete vyhnúť aj manuálnou podporou tkanív hrádze, tj. ochranou hrádze.

Zlatá hodina je skutočný poklad

Zlatá hodina je prvá hodina po pôrode, kedy sa novorodenec položí na hrudník matky. Kontakt s pokožkou dieťa upokojí matku a podporuje aj produkciu materského mlieka.

Ako odnaučiť dieťa od plienok a naučiť ho na nočník?

Väčšina rodičov sa nevie dočkať, kedy sa ich dieťa raz a navždy zbaví plienky, ale na používanie nočníka musí dieťa dozrieť.

Denný režim bábätka

Vytvorenie denného režimu pre bábätko vám pomôže zvládnuť každodenný život rodiča a taktiež bude vaše dieťa vyrovnanejšie.

Význam pojmu Apgar skóre

Apgar skóre je označenie na určenie zdravotného stavu novorodenca bezprostredne po narodení. Na základe toho lekár rozhodne, či je potrebná lekárska starostlivosť.