Blog o bábätkách

Uspávanky, riekanky a básničky pre pokojný spánok

Uspávanky posilňujú puto medzi bábätkom a rodičom. Prečo sa oplatí spievať bábätku? Ukážeme vám niekoľko uspávaniek, ktoré sa môžete ľahko naučiť aj vy.

Aká je dobrá detská obuv? Ploché nohy u detí?!

Detská obuv je správna vtedy, ak je pohodlná, dobre vetraná, drží nohu a tiež je aj veľkostne ideálna. Určenie správnej veľkosti obuvi však nie je triviálne.

Prechádzka, túra, výlet s bábätkom

Prechádzka na čerstvom vzduchu alebo dlhší výlet sú dôležité nielen pre zdravie dieťaťa, ale majú dobrý vplyv na celú rodinu.

Spôsoby uspávania bábätka: bezpečný spánok dojčiat

Pre novopečených rodičov môže byť uspávanie bábätka tvrdým orieškom. Aké spôsoby môžu fungovať, aby bábätko rýchlo zaspalo? Tipy na bezpečné uspávanie.

Kontaktné rodičovstvo: výhody nosenia bábätka

Aké sú výhody nosenia bábätka podľa zásad kontaktného rodičovstva? Čo by ste mali vedieť o tejto metóde a oplatí sa ju vyskúšať každému? Nosiče a klokanky.

Odborná pomoc pri výbere najlepšieho kočíka v roku 2022

Stačí sa pristaviť v obchode s detskými potrebami alebo hľadať na internete a okamžite zistíme, že na trhu sú desiatky kočíkov a my raz-dva stratíme prehľad. Športový alebo multifunkčný kočík? Plastové alebo nafukovacie koleso? Sklopné operadlo alebo pevné sedadlo?

Príčiny, symptómy a liečba tehotenskej cukrovky

Tehotenská cukrovka je nebezpečná pre bábätko aj matku. Čo je glukózový tolerančný test? Ako môžete zabrániť tehotenskej cukrovke?

Takáto by mala byť dobrá stolička na kŕmenie!

Dobrá stolička na kŕmenie je pohodlná a hlavne bezpečná, ale môže mať aj množstvo ďalších užitočných funkcií, ktorým by ste pri výbere jedálenskej stoličky pre deti mali venovať pozornosť.

Akú detskú opatrovateľku si kúpiť? Bezpečnosť bábätka 1. časť

Aký druh detskej opatrovateľky si kúpiť? Pri výbere je potrebné zvážiť, aké funkcie a dosah budete potrebovať pre jej bezpečné používanie.

Aký monitor dychu si kúpiť? Bezpečnosť bábätka 2. časť

Aký druh monitoru dychu si kúpiť? Niektoré zariadenia dokážu vykonávať funkciu detskej opatrovateľky aj monitorovanie dýchania. Zhrnuli sme vám tipy na nájdenie toho správneho zariadenia.