Blog o bábätkách

Odstavenie a odlúčenie bábätka

Odstavenie a odlúčenie bábätka je proces, ktorý trvá celé mesiace alebo dokonca roky, až kým sa obdobie dojčenia úplne ukončí.

Najčastejšie príčiny detského plaču

Detský plač je najdôležitejším komunikačným prostriedkom dieťaťa, takže netreba pri plači dieťaťa prepadať panike. Tu je niekoľko užitočných informácií na dekódovanie typov detských plačov.

Nalaďte sa na Veľkú noc

Veľká noc prináša deťom radosť zo spoločne stráveného času a prekvapení. Príprava na Veľkú noc je minimálne taká vzrušujúca ako samotný sviatok.

Znaky a vývojové možnosti Aspergerovho syndrómu

Včasné spozorovanie a rozvoj sú pri Aspergerovom syndróme kľúčové. Príznaky, vývoj, spolužitie s týmto syndrómom v dospelosti.

Prechádzka, túra, výlet s bábätkom

Prechádzka na čerstvom vzduchu alebo dlhší výlet sú dôležité nielen pre zdravie dieťaťa, ale majú dobrý vplyv na celú rodinu.

Domáci pôrod

Aj na Slovensku si môžete zvoliť domáci pôrod. V tomto článku sa môžete dočítať o výhodách domáceho pôrodu a taktiež sa dozvedieť informácie o tom, kto môže rodiť doma a kto nie.

Starostlivosť o zarastené nechty

Zarastené nechty sú väčšinou spôsobené nesprávnym zastrihávaním nechtov. Liečba zarasteného nechtu je zdĺhavý proces a často si vyžaduje chirurgické ošetrenie.

Príznaky a liečba zápalu prsníka

Medzi príznaky zápalu prsníka patrí vysoká horúčka, únava, bolesti končatín a citlivé prsia. Pri zápale prsníka je možné pokračovať v dojčení.

Obliekanie novorodencov podľa ročného obdobia

Obliekanie novorodenca nie je také zložité, ako sa zo začiatku môže zdať. Stačí, ak budete pri obliekaní bábätka dodržiavať základné pravidlá.

Hojdanie nie je len obyčajná zábava

Hojdanie je viac než obyčajná zábava. Zatiaľ čo sa dieťa užíva hru, veľa sa vyvíja, pretože hojdačka je jedným z najlepších vývojových nástrojov pre deti.