Blog o bábätkách

Sex počas tehotenstva: mýty a fakty

Sex počas tehotenstva je bezpečný, ak má tehotenstvo normálny chod a je bez komplikácií. Existujú však prípady, kedy sa sex počas tehotenstva neodporúča.

Prichádza súrodenec

Rodina sa rozširuje, čoskoro sa narodí malý súrodenec. Pripravte sa na toto krásne, ale hektické obdobie, ako aj na príchod dvojčiat.

CTG vyšetrenie: metódy a výsledky

CTG vyšetrenie sleduje srdcový tep bábätka a sťahy maternice pred pôrodom. Kedy sa vykonáva toto vyšetrenie a čo môžeme očakávať pri hodnotení?

Hmotnosť bábätka a váhový prírastok

Po narodení bábätka jeho hmotnosť po počiatočnom poklese neustále rastie. Váhový prírastok bábätka je možné kontrolovať týždenným a následne mesačným meraním.

Pravidlá pri dedičnosti krvnej skupiny

Na základe pravidiel pri dedičnosti krvnej skupiny sa dá určiť, akú krvnú skupinu bude mať narodené dieťa. Existujú štyri typy krvných skupín: A, B, AB a 0.

Zvlhčovanie a čistenie vzduchu v detskej izbe: tipy na zvlhčovanie, čistenie vzduchu

Použitie zvlhčovača pomáha udržiavať ideálnu vlhkosť a čistička vzduchu čistí vzduch od nečistôt, alergénov a patogénov.

Ak je dieťa choré - tipy na prevenciu a uzdravenie

Hoci sa chorobám horných dýchacích ciest v detstve nedá úplne vyhnúť, môžete urobiť veľa pre to, aby ste malému pacientovi čo najskôr pomohli a uzdravili ho.

Príznaky a liečba uštipnutia osou

Uštipnutie osou nie je väčšinou nebezpečné a je spojené len s miernym opuchom, ale v závažných prípadoch môže dôjsť k alergickej reakcii, napríklad sa môže objaviť dýchavičnosť a dokonca až ohrozenie na živote.

Obliekanie novorodencov podľa ročného obdobia

Obliekanie novorodenca nie je také zložité, ako sa zo začiatku môže zdať. Stačí, ak budete pri obliekaní bábätka dodržiavať základné pravidlá.

Priebeh a ťažkosti pri adaptácii detí na škôlku

Nástup do materskej školy je dôležitým medzníkom v živote dieťaťa i rodiča. Adaptácia na materskú školu neprebieha vždy hladko, niekedy sprevádzajú určité ťažkosti spojené s odlúčením..