Blog o bábätkách

Príznaky a liečba mimomaternicového tehotenstva

Mimomaternicové tehotenstvo je veľmi nebezpečný zdravotný stav, ktorý si vyžaduje okamžitý lekársky zásah. Aké sú príznaky a čo tento stav spôsobuje?

Rady pri zariaďovaní detskej izby

Vďaka našim radám budete presne vedieť, ako správne zariadiť detskú izbu. Nič nemôže stáť v ceste vašim inštinktom zakladanie hniezdočka a my vám teraz pomôžeme.

Dyslexia: od skorých príznakov až po možnosti liečby

Dyslexia nie je choroba, ale porucha učenia, ktorá môže výrazne ovplyvniť napredovanie detí v škole. Ako sa dá identifikovať a ako liečiť príznaky?

Domáca liečba nádchy u bábätiek

Nádcha u bábätiek môže byť pre rodičov strašiakom, no väčšinou ide o neškodný jav. Čo robiť a čomu sa radšej vyhnúť, ak je vaše bábätko prechladnuté?

Kúpanie novorodencov

Kúpanie novorodenca je dôležitým pilierom starostlivosti o bábätko. Ak si pred kúpaním bábätka všetko vopred prichystáte, prebehne kúpanie bábätka bez problémov.

VBAC: vaginálny pôrod po cisárskom reze

Čo je VBAC? Kedy môže mať žena vaginálny pôrod po cisárskom reze? Aké sú nebezpečenstvá a výhody? Aké sú možnosti na Slovensku?

Najlepšie detské filmy pre najmenších a celú rodinu

Najlepšie detské filmy sú zábavné a každý film v sebe nesie určité ponaučenie. Ako si vybrať z obrovskej ponuky? Čo je vhodné pre dieťa a čo naopak nie?

Príčiny, symptómy a liečba hnačky u detí

Čo robiť a čo nerobiť pri hnačke? Čo v prípade hnačky deti najviac potrebujú? Pri akých príznakoch je potrebné navštíviť lekára?

Vianoce s bábätkom: prvé spoločné sviatky

Prvé Vianoce s bábätkom budú nezabudnuteľné, hoci z nich drobec ešte veľa nepocíti. Ako urobiť sviatky krajšími a pokojnejšími? Priniesli sme vám niekoľko tipov!

Downov syndróm: skríning, príčiny, znaky

Downov syndróm nie je choroba, ale zdravotný stav. Čo tento stav spôsobuje, čo zahŕňa, aké vyšetrenia je možné skrínovať na túto chromozomálnu abnormalitu?