Blog o bábätkách

Je čas hrať sa vonku!

Vozidlá, šmykľavky, hojdačky a dobrodružstvá v záhrade alebo na detskom ihrisku. Teraz je ideálny čas. Hra vonku za dobrého počasia je z hľadiska vývoja najmenších veľmi dôležitá.

Prečo je plávanie pre bábätká dobré? Argumenty a rady na plávanie pre bábätká

Plávanie pre bábätká posilňuje svaly, zlepšuje koordináciu a má dobrý vplyv na rozvoj pohybu. Zábava, ktorá buduje vzťah dôvery medzi rodičmi a deťmi.

Takto sa zvláda obdobie vzdoru!

Obdobie vzdoru je úplne normálny jav, ktorý sa zvyčajne vyskytuje vo veku 2-3 rokov dieťaťa. Zvládnuť obdobie vzdoru je pre rodičov pomerne stresujúce.

Vývoj plodu v troch trimestroch

Vývoj plodu v maternici možno rozdeliť do 3 hlavných štádií, 3 trimestrov. Čo sa deje počas jednotlivých trimestrov? Najdôležitejšie informácie, míľniky.

Život s dvojčatami

Príchod dvojčiat vytvára pre rodičov zvláštnu situáciu a výzvu, medzi dvojčatami sa vytvára úzke puto.

Vznik a ošetrenie mliečnej chrasty

Mliečna chrasta je bežná zmena pokožky hlavy u bábätiek. Prečo vzniká, ako tomu môžete zabrániť a ako postupovať pri liečbe? Bežné mylné predstavy o mliečnej chraste.

Priebeh pôrodu krok za krokom

Blížiaci sa pôrod vyvoláva u mnohých žien pocit úzkosti a napätia. Zistite viac o tomto fantastickom procese a o tom, čo sa deje v pôrodných fázach!

Používanie tehotenského testu

Tehotenský test slúži na určenie tehotenstva. Dokonca aj v počiatočných štádiách tehotenstva, 8-10. deň po počatí poskytuje spoľahlivé výsledky.

Ošetrovanie rán u detí

Ošetrenie rán u bábätiek a malých detí. Priebeh ošetrenia rán. Moderné dezinfekčné prostriedky na rany. Ako utešiť a upokojiť vystrašené dieťa?