Detské bazény

Pomoc pri výbere
V tejto kategórii sa momentálne nenachádza žiadny produkt.
Pomoc pri výbere

Pomoc pri nakupovaní: Bazéniky pre bábätká, Detské bazény

S príchodom leta sa potrebuje vaše maličké aj schladiť. Väčšina detí miluje čľapkanie vo vode. Kúpaliská s otvorenou náručou čakajú na svojich malých návštevníkov. Ale existuje riešenie aj na prípad, kedy nechcete tráviť každý deň na kúpalisku alebo pláži,

Môžete sa vyčariť plážovú atmosférou v domácom prostredí. Našťastie si dnes môžete vybrať zo širokej ponuky detských bazénov.

Bazéniky pre bábätka

Bazén pre bábätka bol navrhnutý špeciálne pre najmenších. Tento typ je oveľa menšie ako inak štandardné detské bazény. Ale tieto malé bazény plne spĺňajú ich potreby. Nezaberajú veľa miesta a na čľapkanie stačí málo vody.

Keďže je dobré pravidelne meniť vodu v bazéniku pre bábätká, sú tieto malé nafukovacie bazény lepšie aj z hľadiska šetrenia spotreby vody.

Bazény pre bábätká sú zvyčajne veľmi farebné, čo tiež vzbudzuje záujem bábätiek. Skutočne dobrou voľbou je bazén pre bábätko zobrazujúci obľúbenú rozprávkovú postavičku vášho drobca.

Okrem tradičných kruhových nafukovacích bazénov pre bábätká existujú aj detské bazény, ktoré majú tieniacu časť. Ide o skutočne praktické bazény, pretože chránia dieťa pred priamym slnečným žiarením. Poskytujú chladivý odtieň na čľapkanie aj v najväčšej horúčave.

Detský bazén pre väčších

Pre väčšie deti sú dostupné detské bazény. Zvyčajne majú väčší priemer a vyššie steny, čo dáva deťom viac priestoru na čľapkanie. Oplatí sa zvoliť detský bazén, ktorého steny sa dajú nafúknuť v niekoľkých častiach. Takže, ak sa jeden z kruhov prepichne, bazén okamžite nesplacne.

Mimochodom, v krabici od detského bazéna nájdete aj sadu na opravu, takže ak dôjde k náhodnému prepichnutiu bazéna, nemusíte ho hneď vyhadzovať. Pomocou opravnej nálepky môžete problém vyriešiť, jednoducho opraviť záhradný bazén dieťaťa.

V týchto nafukovacích detských bazénoch s vyššími stenami môže dosiahnuť výška hladiny približne 30-40 cm. Pri naplnení vody vždy dodržujte označenie na materiáli bazéna, ktorá poukazuje na maximálnu výšku naplnenia bazéna.

Dôležité kroky, na ktoré nesmiete zabudnúť!

Pri čľapkaní detí nemôžete zabudnúť na dve dôležité veci:

  • Kvôli riziku udusenia nesmie dieťa pri kúpaní zostať ani na chvíľu samé! Nie je pravdou, že sa v malej vode sa nedá zadusiť. Bohužiaľ, aj pri veľmi nízkej hladine vody môže dôjsť k tragédii, preto je dôležitá neustála pozornosť.
  • Okrem toho je veľmi dôležitá aj ochrana pred slnkom. Aj dospelí musia venovať pozornosť správnej ochrane, ale detská pokožka je oveľa citlivejšia, takže je pre nich ešte dôležitejšia. Vyberte si opaľovací krém s vysokým faktorom! Používajte minimálne opaľovací krém pre deti s ochranným faktorom 50+!