Blog o bábätkách

Akú cestovnú postieľku si kúpiť? Rady pri výbere prenosnej postieľky

Akú cestovnú postieľku si kúpiť, keď cestujete v lete? Kritéria na pomoc pri výbere bezpečnej a pohodlnej prenosnej postieľky pre vaše bábätko.

Chystáte sa na dovolenku do zahraničia? Alebo budete tráviť víkend u starých rodičov? Na vytvorenie pohodlnejšieho pobytu môžete využiť cestovnú postieľku. Bábätko môže spinkať na bezpečnom mieste aj ďaleko od svojho domova a navyše je ľahké zbaliť skladaciu, prenosnú postieľku do kufra auta spolu s ďalšou batožinou. Tu sa však môže objaviť otázka: akú cestovnú postieľku si mám kúpiť? V našom článku si zhrnieme, aké aspekty by ste mali zvážiť pri kúpe detskej cestovnej postieľky.

Na čo slúži cestovná postieľka?

Cestovná postieľka je ľahká, skladacia a super kompaktná mobilná postieľka, ktorá je dostatočne stabilná na dlhodobé používanie. Je použiteľná od novorodeneckého veku do 3-4 rokov a jej nosnosť býva zvyčajne 15 kg. Veľkosť cestovných postieľok pre bábätko, čo sa týka plochy na ležani, je cca. 60 × 120 cm, čo je veľkosť normálnej postieľky s mriežkou. Dostupné sú aj menšie a väčšie modely.

Cestovná postieľka pre bábätká: najdôležitejšie kritériá

Väčšina prenosných detských postieľok má podobný dizajn:

 • Cestovné postieľky sú zvyčajne vyrobené z látky pripevnenej na pevnom ráme, dajú sa zložiť a zabaliť do cestovnej tašky na zips s rúčkou.
 • Vážia od 9 do 11 kilogramov.
 • Niektoré cestovné postieľky majú 4 pevné nohy, avšak väčšina modelov má dve pevné a dve kolesové nohy, ktoré uľahčujú presun z jednej miestnosti do druhej.
 • Dve pozdĺžne strany cestovných postieľok sú sieťované, aby bábätko videlo von, čo je pre neho obzvlášť upokojujúce, keďže vás môže mať stále na očiach.
 • Vo výbave k postieľke je matrac na ležanie, ale môžete si k postieľke vybrať aj extra matrac.

Akú cestovnú postieľku si kúpiť? Praktické rady pri výbere.

Cestovná postieľka: akú cestovnú postieľku si kúpiť?

Aké kritéria je potrebné zvážiť pri výbere cestovnej postieľky?

 • Bezpečnosť: Bezpečnosť bábätka by mala byť prioritou číslo jedna pri výbere cestovnej postieľky. Venujte pozornosť použitým materiálom a potrebnej stabilite!
 • Pohodlie: Pre vaše bábätko je dôležité, aby sa počas spánku cítilo pohodlne, preto sa oplatí skontrolovať výplň matraca a kvalitu látky.
 • Veľkosť: Nikto nechce nosiť po svete ťažkú ​​a veľkú postieľku, preto sa oplatí hľadať postieľku, ktorá sa dá zložiť na malú veľkosť a nie je príliš ťažká. Musí sa zmestiť do kufra auta a obal by mal byť dostatočne stabilný, aby vydržal čo i len jeden let.
 • Jednoduché použitie: Po dlhej ceste sa určite nechcete trápiť zložením. Vyberte si model, ktorý sa dá bez zložitých inštrukcií rozložiť s jednou rukou.

Cestovné postieľky, cestovné ohrádky

Nielen cestovná postieľka, ale existuje aj cestovná ohrádka. Ohrádka je špeciálne navrhnutá tak, aby poskytla vášmu dieťaťu dostatok priestoru na hranie. Jej tvar je (väčšinou) štvorcový, čím sa líši od bežného rozmeru 120x60 cestovnej postieľky, ktorá je rovnako veľká ako klasická detská postieľka. Hoci je cestovná postieľka vhodná na uspávanie, bábätko sa v nej môže aj hrať. Môžete tak mať svojho bdelého drobca bezpečí, nech ste kdekoľvek.

Najlepšie cestovné postieľky v ponuke Brendon.

Praktické príslušenstvo k cestovnej postieľke pre bábätká

Komfort detskej cestovnej postieľky môžete ešte zvýšiť extra penovým matracom, ktorý sa dá zložiť, aby sa zmestil na malom mieste a poťah sa dá aj odňať a vyprať. 5-6 centimetrová hrúbka matraca zaručí pohodlie vášho dieťatka.

Ďalšie extra príslušenstvo k cestovnej postieľke

Akú cestovnú postieľku si vybrať? Oplatí sa zvoliť cestovnú postieľku, ktorá je dodávaná s praktickým príslušenstvom alebo extra doplkami. Tu je niekoľko príslušenstva, ktoré sa vám môžu hodiť:

 • podložka na zdvíhanie, aby ste sa o dieťatko nemuseli zohýbať (tú používajte len dovtedy, kým sa dieťa nevie samostatne držať, inak hrozí vypadnutie);
 • podložka na prebaľovanie, aby ste mohli rýchlo prebaliť svojho drobca;
 • priehradka na plienky, aby ste ich mali vždy po ruke;
 • tienidlo na zdriemnutie vonku;
 • hudobný kolotoč pripevniteľný k postieľke, aby sa drobec nenudil;
 • sieťka proti hmyzu; respektíve
 • otvor na zips na boku prenosnej postieľky, ktoré je možné otvoriť len zvonku, aby sa mohlo väčšie dieťa samostatne pohybovať bez toho, aby ho muselo dvíhať.

Tip: Čo budete potrebovať, ak sa s rodinou chystáte na dovolenku? Prečítajte si náš článok Cestovanie s bábätkom, kde nájdete užitočné informácie.

Súvisiace produkty:

Foto: www.shutterstock.com