Blog o bábätkách

Takáto by mala byť dobrá stolička na kŕmenie!

Dobrá stolička na kŕmenie je pohodlná a hlavne bezpečná, ale môže mať aj množstvo ďalších užitočných funkcií, ktorým by ste pri výbere jedálenskej stoličky pre deti mali venovať pozornosť.

Kŕmenie bábätka v prvom roku života! Nech je sprevádzané pokojom!

Už na začiatku majú rodičia množstvo otázok spojených s kŕmením bábätka. Čo je kľúčom k bezproblémovému kŕmeniu vášho drobčeka?

Dojčenské reflexy: morov reflex a iné

Dojčenské reflexy, ako napríklad morov reflex sú na určitý čas užitočné, ale ak pretrvávajú aj po čase, môžu spôsobiť problémy vo viacerých oblastiach.

Vytvorenie bezpečného domova pre deti

Bezpečný domov pre deti pomôže chrániť zdravie vášho dieťaťa, ktoré túži objavovať okolitý svet. Pomocou niekoľkých nástrojov môžete ľahko vytvoriť bezpečný domov pre svoje deti.

Poloha plodu

Za nepravidelné polohy sa považujú polohy, kedy je plod dole hlavičkou alebo koncom panvovým. Kvôli priečnej polohe alebo polohe koncom panvovým môže byť potrebný cisársky rez.

Známky a príznaky pôrodu

Príznaky pôrodu, odtok plodovej vody a pôrodné bolesti naznačujú nástup pôrodu, ale iné príznaky môžu už skôr naznačovať blížiaci sa čas pôrodu.

Stravovanie počas dojčenia: čo môžete, a čo nie

Pri správnom stravovaní počas dojčenia sa produkuje dostatočné množstvo a kvalitné materské mlieko. Strava počas dojčenia je pestrá, zdravá a pokrýva zvýšené množstvo kalórií.

Tehotenstvo týždeň po týždni

Tehotenstvo prináša každý deň novinky, najmä pre nastávajúce matky, ktoré čakajú prvorodeniatko. S vývojom plodu sa mení aj vaše telo a pripravuje sa na pôrod.

Správna technika odgrgnutia bábätka

Odgrgnutie je dôležité, aby došlo k uvoľneniu vzduch prehltnutého počas kŕmenia a nespôsoboval bábätku bolesti bruška. Môžete aplikovať rôzne spôsoby odgrgnutia.

Známky úniku plodovej vody

Pretrhnutie plodového obalu môže viesť k úniku plodovej vody. To výrazne zvyšuje riziko vaginálnej infekcie, ktorá môže predstavovať riziko pre zdravie vášho bábätka.