Najväčšia predajňa potrieb pre bábätká
Slovensky English 
 
Pomoc pri nákupe: Vaničky
Pozrite našu kompletnú ponuku: vaničky
 

557017Keď sa narodí bábätko a prinesiete ho z nemocnice domov, už ho tam čaká pekne zariadená detská izba alebo detský kútik, v ňom postieľka a v okolí všetky potrebné veci pre starostlivosť o bábätko. Z hygienických a praktických dôvodov sa dieťa nekúpe vo vani pre dospelých, ale v osobitnej vaničke. Tá musí byť už pripravená, keď dieťa príde domov z nemocnice, preto sa oplatí kúpiť ju vopred už počas tehotenstva. Vyplatí sa dôkladne si premyslieť výber, keďže si môžete vyberať z rôznych typov.

 

 

 

 

Pred nákupom si premyslite nasledujúce aspekty:

 

 • Koľko miesta máte k dispozícii? Kde budete kúpať dieťatko?
 • Ako dlho ju chcete používať? Detské vaničky sa spravidla používajú do 1 roka dieťaťa.
 • Na čo chcete položiť vaničku? Nie je účelné položiť vaničku na zem alebo do veľkej vane, pretože sa musíte nakloniť hlboko dopredu, čo je mimoriadne únavné. Aby ste sa tomu vyhli, môžete si kúpiť stojan na vaničku alebo montážny prvok na vaňu. Ak si kúpite stojan, každopádne ho zosúlaďte s výberom vaničky, aby boli kompatibilné a bezpečne sa prispôsobili. Ak sa rozhodnete kúpiť si skrinku na vaničku, k tomu, samozrejme, patrí aj vanička ako príslušenstvo.
 • Pri vytváraní čím väčšieho bezpečia vám pomáhajú rôzne protišmykové podložky a bezpečnostné ležadlá do vaničky, ktoré tiež treba zladiť s kúpou vaničky.

 

Typy a vlastnosti

 

 • Existujú vaničky, v ktorých je zabudované bezpečnostné ležadlo alebo protišmyková podložka, niektoré typy majú zabudované obidve. Ak si vyberiete z týchto produktov, bude sa vám dieťa kúpať oveľa ľahšie, čím sa zvýši aj pocit istoty, obidve ruky budete mať voľné, keďže nemusíte držať bábätko, a v plnej miere sa budete môcť sústrediť na kúpanie bábätka, pričom sa dieťa môže voľne pohybovať.
 • Existujú aj jednoduchšie vaničky, ku ktorým môžete osobitne dokúpiť protišmykovú podložku alebo bezpečnostné ležadlo pre väčšiu bezpečnosť a pohodlie.
 •  Dostupná je aj špeciálna ergonomická vanička, ktorá sa môže používať dvojako. Tvar tejto vaničky slúži na to, aby ste mali pocit väčšieho bezpečia, ako aj pohodlia pre bábätko. V počiatočnom období, do pol roka dieťaťa, ho môžete držať z jednej strany vaničky v ležiacej polohe tak, že tvar vaničky vám pomáha, aby hlava dieťaťa bola vyššie nad vodorovnou polohou. Neskoršie, zhruba od pol roka veku do jedného roka, sa môže používať aj na druhom konci vaničky, tak sa môže maličký čľapkať pohodlne v sedacej polohe.
 • Kúpacím vedierkom môžete dieťaťu pripomínať čas strávený v bezpečí maternice, veď ak ho doň vložíte, dostane sa do pozície, v akej sa nachádzal vo vašom brušku. Tento typ vaničky sa môže používať od novorodeneckého do veku pol roka dieťaťa, veď v dôsledku rastu ho bude môcť pohodlne používať len dovtedy. Tieto prostriedky sa oplatí  najprv vyskúšať u detí, ktoré sa boja vody, alebo len nemajú rady kúpanie.
 • Skladacia vanička je praktická nielen v malom byte alebo kúpeľni, ale aj pri cestovaní. Či už pôjdete k starej mame, alebo sa vyberiete na výlet, malý sa môže kúpať vo vlastnej vaničke.  
 • Málo miesta zaberie aj nafukovacia vanička, k čomu budete potrebovať si dokúpiť aj osobitnú pumpu.
 • Ak ste skúšali kúpať v sprchovacom kúte dieťa, ktoré už vyrástlo z detskej vaničky, určite ste zistili, že to vôbec nie je jednoduché. Tu vám pomôže sedacia vanička vytvorená pre deti, ktoré už pevne sedia. Môžete ju, samozrejme, používať nielen v sprchovacom kúte, ale kdekoľvek aj ako plnohodnotnú vaničku, dokonca je v letných horúčavách vhodná na čľapkanie vonku.  Dobre však môže slúžiť aj v prechodnom období, keď sa už dieťa nevmestí do detskej vaničky, ale vo vani pre dospelých sa bojí.

 

Rôzne typy si môžete zakúpiť v pestrých farebných prevedeniach!

 

Extra doplnky v závislosti od typov:

 

 • Niektoré typy majú zabudovaný vodný teplomer, s ktorým môžete pohodlne kontrolovať teplotu vody. Tento praktický doplnok pomáha pri každodennom kúpaní, veď dieťa potrebuje presne nastavenú teplotu vody pri kúpaní.
 • Existujú aj vaničky, ktoré majú hadice na vypustenie vody. To vám naozaj pomáha, veď nemusíte zdvihnúť plnú vaničku, aby ste mohli vyliať vodu.