Najväčšia predajňa potrieb pre bábätká
Slovensky English 
 
Týždne postieľok
 

Ako prichádzajú sny

 

Každé bábätko potrebuje bezpečné a pokojné miesto na spánok, preto je veľmi dôležité, aby ste si jeho postieľku vybrali obozretne. Pritom existujú aj postieľky s pripojením k manželskej posteli alebo kolíska, ktoré nielen zabezpečujú pohodlie bábätku, ale uľahčia aj jeho uspávanie. Zakúpte si detskú postieľku u nás teraz, pretože v období od 11. do 17. mája poskytujeme až 20% zľavu na rôzne typy!

 
egyszeru atalkithato
Jednoduché mriežkové postieľky ›› Prestaviteľné mriežkové postieľky  ››
babamama bolcsoszett
Súpravy do postieľok a postieľky k rodičovskej posteli  ›› Súpravy do kolísky, kolíska s kolieskami  ››

Akcia platí v predajni aj vo webshope, pri online objednávke nad 40 EUR Vám ich doručíme zadarmo. Zľava sa odpočítava z kompletnej ceny a nie je možné ju zlúčiť s inou akciou. Zľavnené ceny uvádzame od 9. februára. Akcia platí iba na vyznačené produkty.

 

Výbehové produkty >>

 
Dobre sa zíde:
matrac 7925017
Matrace  ›› Posteľná bielizeň  ››
komód 7924017
Komody, skrine  ›› Hračky pripevniteľné na postieľku  ››

Ako spí bábätko?

 

Možno občas sa Vám zdá, že nijako. Jedno je isté, spravidla nie vtedy a nie tak, ako vy. Alebo ako by ste chceli vy. Postieľka čaká malého obyvateľa už viac týždňov pred jeho príchodom. Určite nikdy nezabudnete na moment, keď maličkého prvýkrát položíte do svojej postieľky. Veríte v tom, že zo dňa na deň môžete obdivovať zlatučkú tvár spiaceho bábätka v jemnom svetle pod baldachýnom. Ale čo s tým, ak nie je všetko také jednoduché?

 

V inom rytme

 

Je dobré vedieť, že kým jeden spánkový cyklus dospelej osoby sa skladá z aktívnej a pokojnej fázy a trvá cca 90 minút, u bábätiek je to iba 50-60 minút a navyše, oni strávia viac času v aktívnej fáze, z ktorej sa častejšie zobudia. Maličkí potrebujú zhruba 20 minút k tomu, aby sa dostali do fázy hlbokého spánku. Kým dieťa dokáže samostatne zaspať, môže to trvať až roky.

 

Starostlivosť sa navráti

 

Možno Vás upokojí, keď si uvedomujete, že množstvo čerstvých mamičiek je na svete v mínuse so spánkom, podobne ako prípadne vy. A obrovský kus práce, ktorý teraz vykonáte starostlivosťou o bábätko sa navráti až po dlhú dobu. Zatiaľ ostane len pobehovanie okolo postieľky hoci aj stokrát za deň. Bábätko položíte a vyberiete, a to zopakujete znovu a znovu. Útulná detská izbička očaruje nielen oči, ale aj dušu, príjemné okolnosti spánku, navyknuté večerné rituály skôr či neskôr prinášajú svoje ovocie a zostanú v pamiatkach dieťaťa aj rodičov ako pekné zážitky. Aké dobré bude po niekoľkých rokoch pozrieť sa na fotkách, aká pekná bola malá ríša bábätka. Dovtedy ste už dávno zabudli na nepríjemnosti okolo uspávania.

 

Akú postieľku si kúpiť?

 

Keď už viete, kde bude mať miesto, ľahšie rozhodnete aj o veľkosti postieľky.

 

  • Má byť jednoduchá postieľka s mriežkou, ktorá zaberie menšie miesto a postačuje na prvé roky?
  • Alebo už rozmýšľate dopredu a radšej by ste si zvolili postieľku, ktorú neskoršie prerobíte na pohovku? Tento typ je samozrejme väčší, ale ak sa v izbe vmestí, prečo by ste nevybrali tento typ, ktorý dlhší čas rastie spolu s dieťaťom?
  • Otázka miesta, praktickosť, získanie priestoru: u vás bude víťazom pravdepodobne postieľka kombinovaná s prebaľovacím pultom.
  • Pritom si môžete zaobstarať už pri začiatku praktickú postieľku k manželskej posteli, ktorá každopádne pomáha v noci, kedy maličký nakoniec pristane pri rodičov, pretože takto budete mať bábätko pri sebe a v bezpečí.
  • Dobre sa zíde aj kolíska na kolieskach, ktorá sa ľahko premiestni v izbe a takisto jednoducho mobilizovateľná sada do kolísky, v ktorej môžete útulne uspať bábätko.

 

Popri postieľke je dôležitým momentom aj starostlivý výber vhodného matraca. Také príjemné starosti, ako kombinovanie rôznych textílií, posteľnej bielizne, obliečok, prikrývky, baldachýnu či ochrany mriežky priam roztopí dušu v období čakania na bábätko. Pekne vytvorená detská izbička je nielen príjemná na pohľad, ale vytvára aj priateľskú a útulnú atmosféru pre bábätko.