Najväčšia predajňa potrieb pre bábätká
Slovensky English 
 
Týždne postieľok - Ako prichádzajú sny
 

Či už bude mať dieťa vlastnú izbičku, alebo kútik v rodičovskej spálni, určite bude potrebovať miesto pre pokojný a nerušený spánok. Teraz sa oplatí zaobstarať si všetko, čo k tomu potrebujete, veď v období medzi 9. a 15. februárom poskytujeme 10-30% zľavu na postieľky a matrace a 25% zľavu na posteľnú bielizeň.

 

egyszeru atalakithato
AKCIOVÉ Jednoduché postieľky s mriežkou >> AKCIOVÉ Prestaviteľné postieľky >>
baba-mama pelenkazoval
AKCIOVÉ Postieľka k manželskej posteli >>

AKCIOVÉ Postieľky kombinované s prebaľovacou podložkou >>

matrac agynemu
AKCIOVÉ Matrace >> AKCIOVÉ Posteľná bielizeň >>

 

Súvisiace produkty:

 

jatek komod
Hračky na pripevnenie na postieľku >> Komódy, skrine >>

 

Akcia platí v predajni aj vo webshope, pri online objednávke nad 30 EUR Vám ich doručíme zadarmo. Zľava sa odpočítava z kompletnej ceny a nie je možné ju zlúčiť s inou akciou. Zľavnené ceny uvádzame od 9. februára. Akcia platí iba na vyznačené produkty.


Ako spí bábätko?

 

Možno občas sa Vám zdá, že nijako. Jedno je isté, spravidla nie vtedy a nie tak, ako vy. Alebo ako by ste chceli vy. Postieľka, starostlivo vybratý matrac a žiarivo čistá posteľná bielizeň čakajú malého obyvateľa už viac týždňov pred jeho príchodom. Určite nikdy nezabudnete na moment, keď maličkého prvýkrát položíte do svojej postieľky. Veríte v tom, že zo dňa na deň môžete obdivovať zlatučkú tvár spiaceho bábätka v jemnom svetle pod baldachýnom. Dôkladne vyberaná ochrana mriežky a posteľné obliečky majú za úlohu okrášliť detské sny. Ale čo s tým, ak nie je všetko také jednoduché?

 

V inom rytme

 

Je dobré vedieť, že kým jeden spánkový cyklus dospelej osoby sa skladá z aktívnej a pokojnej fázy a trvá cca 90 minút, u bábätiek je to iba 50-60 minút a navyše, oni strávia viac času v aktívnej fáze, z ktorej sa častejšie zobudia. Maličkí potrebujú zhruba 20 minút k tomu, aby sa dostali do fázy hlbokého spánku. Kým dieťa dokáže samostatne zaspať, môže to trvať až roky.

 

Starostlivosť sa navráti

 

Možno Vás upokojí, keď si uvedomujete, že množstvo čerstvých mamičiek je na svete v mínuse so spánkom, podobne ako prípadne vy. A obrovský kus práce, ktorý teraz vykonáte starostlivosťou o bábätko sa navráti až po dlhú dobu. Zatiaľ ostane len pobehovanie okolo postieľky hoci aj stokrát za deň. Bábätko položíte a vyberiete, a to zopakujete znovu a znovu. Útulná detská izbička očaruje nielen oči, ale aj dušu, príjemné okolnosti spánku, navyknuté večerné rituály skôr či neskôr prinášajú svoje ovocie a zostanú v pamiatkach dieťaťa aj rodičov ako pekné zážitky. Aké dobré bude po niekoľkých rokoch pozrieť sa na fotkách, aká pekná bola malá ríša bábätka. Dovtedy ste už dávno zabudli na nepríjemnosti okolo uspávania.

 

Akú postieľku si kúpiť?

 

Keď už viete, kde bude mať miesto, ľahšie rozhodnete aj o veľkosti postieľky.

 

  • Má byť jednoduchá postieľka s mriežkou, ktorá zaberie menšie miesto a postačuje na prvé roky?
  • Alebo už rozmýšľate dopredu a radšej by ste si zvolili postieľku, ktorú neskoršie prerobíte na pohovku? Tento typ je samozrejme väčší, ale ak sa v izbe vmestí, prečo by ste nevybrali tento typ, ktorý dlhší čas rastie spolu s dieťaťom?
  • Otázka miesta, praktickosť, získanie priestoru: u vás bude víťazom pravdepodobne postieľka kombinovaná s prebaľovacím pultom.
  • Pritom si môžete zaobstarať už pri začiatku praktickú postieľku k manželskej posteli, ktorá každopádne pomáha v noci, kedy maličký nakoniec pristane pri rodičov, pretože takto budete mať bábätko pri sebe a v bezpečí.

 

Vhodný matrac!

 

Postieľku a matrac do ňu sa oplatí kúpiť si naraz, aby ste si boli istý, že dokonale zapadne. Molitanové matrace, kokosové matrace, matrace so vzduchovými kanálikmi - v širokom sortimente určite nájdete ten najlepší typ, ktorý poskytuje Vášmu bábätku dostatočnú podperu, komfort a pokojnú noc. Poťah, ktorý sa môže odnímať a prať v práčke alebo ktorý je voňavý, prípadne z antialergického materiálu sú také extra vlastnosti, ktoré sa oplatí premyslieť si pred nákupom. K matracu si môžete vybrať aj podložku, ktoráho chráni pred prípadnými znečisteniami a poskytuje bábätku ešte pohodlnejší odpočinok. Chráničom na matrac taktiež môžete zvyšovať jeho životnosť.

 

A poďme na posteľnú bielizeň!

 

Prikrývka, vankúš a obliečky na nich, baldachýn, chránič na mriežku: možno toto sú najkrajšie chvíle nákupu detskej výbavičky. Je dobré sa ponoriť v obrovskom sortimente materiálov, vzorov a farieb, vyberať si vzájomne harmonizujúce kúsky, a už dopredu cítiť ničím nezameniteľnú vôňu bábätka. Všedné dni s bábätkom podporuje aj mnoho doplnkov k postieľke, ako napríklad vankúš proti prevráteniu alebo vymedzovacia vložka, dobre sa zíde vodeodolná plachta a úložný box s vreckami.

 

Kúpa postieľky, matraca a posteľnej bielizne je možno najvzrušujúcejšia časť zaobstarania detskej výbavičky, a dúfajme, že vzrušenie po narodení vystrieda čím viac pokojných nocí.