Najväčšia predajňa potrieb pre bábätká
Slovensky English 
 
Týždeň autosedačiek- Čakáme vás zľavami a obrovským výberom
 

Pri cestovaní je najdôležitejšia bezpečnosť a pohodlie bábätka, preto je nevyhnutné používanie vhodnej autosedačky. Príďte k nám v termíne 9-15. novembra a vyberte si zo stoviek modelov až s 30% zľavou!

ujszulott 1eves 3-4_eves
AKCIOVÉ autosedačky od novorodeneckého veku AKCIOVÉ
autosedačky od 1 roku

Hľadajte autosedačky testované a ocenené na teste ADAC.

Podrobnosti nájdete pri autosedačkách, medzi vlastnosťami modelov. 

 

Autosedačky i-Size

 

isize_2

Novinkou normy i-Size je to, že zoberie do úvahy nie váhu, ale vek a výšku dieťaťa, čo výrazne uľahčuje výber vhodnej autosedačky. Všetky modely i-Size sú vybavené isofix upevnením, preto je nasadenie autosedačky jednoduché a nebezpečenstvo nesprávneho upevnenia je minimalizované.

 

Akciové autosedačky a vajíčka i-Size >>

 

 

Akcia platí v kamennej predajni aj vo webshope, pri online objednávke nad 40 EUR Vám ich doručíme zadarmo.Zľava sa odpočítava z kompletnej ceny a nie je možné ju zlúčiť s inou akciou.

 

Vydržte a buďte dôsledný!

 

Bábätko plače v autosedačke? Alebo ste šťastlivcom, ktorému ratolesť okamžite zaspí, ako náhle auto naštartujete? Či už patríte k jedným alebo druhým, je dobré vedieť, že podľa platných predpisov cestnej premávky je povinné používať autosedačku do 12 rokov, resp. do 150 cm výšky, a okrem povinnosti je to dôležité aj z hľadiska bezpečnosti. Aj vtedy, ak to bábätko aj rodič ťažko znáša. Aj vtedy, ak ste vynikajúcim šoférom, pretože kedykoľvek môže nastať situácia, ktorej sa nedokážete vyvarovať. Aj vtedy, ak pôjdete iba do obchodíku v susednej uličke, pretože aj na krátkej ceste môže dôjsť k nehode.

 

Všade v autosedačke

 

Už aj pri nízkej rýchlosti stačí prudko zabrzdiť alebo mierne naraziť do druhého auta, aby bábätko bez ochrany utrpelo vážne zranenia. Deti, ktoré neboli správne pripútané v aute, najčastejšie utrpia poranenie hlavy, ktorého vážnosť môže siahať od ľahkej odreniny až po životu nebezpečný stav. Ak si to človek uvedomuje, možno ľahšie znáša, ak je dieťa nepokojné, alebo ak dokonca reve v autosedačke počas jazdy.

 

Správne upevnenie je nevyhnutné

 

Musíte dbať aj na to, že zbytočne sedí dieťa v super autosedačke, ako tá nie je správne upevnená, alebo bezpečnostný pás nie je napnutý. Túto chybu častejšie urobíme v zime, keď má dieťa oblečený hrubý kabát alebo overal, v takýchto prípadoch buďte obozretný pri zapínaní autosedačky.

 

Prečo sa oplatí nakupovať v špecializovanej predajni?

 

Ako sme už hore uviedli, je mimoriadne dôležité, aby bola autosedačka správne upevnená. V našej predajni Vám ukážu nielen správne upevnenie, ale môžete autosedačku aj testovať: Môžete do nej posadiť bábätko, alebo vyskúšať umiestnenie autosedačky v aute.

 

Je tu pomoc!

 

Ak ste už našli vytúženú autosedačku, oplatí sa vybaviť vozidlo aj niektorými doplnkami, ktoré sú dobrými pomôckami pri cestovaní pre Vás aj pre dieťa. Farebné tienidlo na okno, mäkký vankúšik na bezpečnostný pás, vankúšik na krk dieťaťa a už aj bude cestovanie pre maličkého príťažlivejšie. Organizérom na zadnú stranu sedadla alebo ochranným poťahom na sedaciu časť predchádzate nepríjemnostiam a v špeciálnom spätnom zrkadle môžete mať dieťa vždy pod dohľadom.

 

Príklad hodný nasledovania

 

No samozrejme nie z jedného momentu na druhý. Je potrebné vynaložiť veľa námahy a musíte byť vždy konzekventný. Keď maličký od začiatku zvykne na to, že v aute musí vždy sedieť v autosedačke, a vidí, že aj vy sa vždy pripútate aj na tých najkratších cestách, bude pre neho prirodzené, a tak môžete predísť neskoršiemu zápaseniu s ním.

 

Dovtedy vydržte, lebo stojí to za to - predsa bezpečnosť bábätka je nadovšetko!

 

Ďalšie užitočné rady v súvislosti s autosedačkami a vajíčkami nájdete tu.

 

Dobre sa zíde:

hattamla tukor ovparna
Organizér a ochranný poťah na sedaciu časť Spätné
zrkadlo
Vankúš
na bezpečnostný pás
nyakparna arnyekolo osszes
Vankúšik na krk  Tienidlo Všetky príslušenstvá