Najväčšia predajňa potrieb pre bábätká
Slovensky English 
 
Pomoc pri nákupe: Nápoje, vody, čaje
Pozrite našu kompletnú ponuku: nápoje, vody, čaje
 

67017Dojčatá si dokážu rezervovať tekutinu len v malej miere, preto im k správnemu fungovaniu organizmu musíme zabezpečiť rovnomerný a pomerne zvýšený príjem tekutín. Ak nemáte problém s množstvom materského mlieka, tak v prvých mesiacoch je len zriedkakedy potrebné dať dieťaťu aj inú tekutinu, hoci medzi čajmi existujú aj také, ktoré neslúžia len na uhasenie smädu, ale napríklad i na problémy s trávením a na bolesti bruška. So začiatkom prikrmovania časom môžete dať dieťaťu čoraz viac rôznych tekutín.

 

 

 

Aké nápoje dať vypiť malému?

 

  • Dojčenská voda: deti majú odlišné nároky ako dospelí nielen z hľadiska minerálnych látok, ale musí byť iný aj pomer týchto minerálií, ako je to v prípade minerálok pre dospelých. Preto vody bez bubliniek vyrobené pre dospelých bábätkám nevyhovujú. Dojčenská voda, ktorá je vhodná ako pitná voda i na prípravu dojčenskej alebo detskej stravy, je vyrobená špeciálnou metódou. Na jednej strane výborne slúži na uhasenie smädu, na strane druhej na zriedenie nápojov, prípravu čajov, výživy. (24 hodín po otvorení treba aj dojčenské vody prevariť pri príprave výživy.)
  • Čaje: kvalitu instantných dojčenských ovocných čajov garantujú dôkladne vyberané suroviny a prísne kontrolovanie výrobného procesu. Neobsahujú konzervačné látky ani farbivá. Ich výhodou je, že sa pohodlne a ľahko pripravujú. Druhá skupina dojčenských čajov obsahuje liečivé rastliny, ktoré dobre poslúžia pri pravidelných nepríjemných príznakoch u detí (harmanček, fenikel, šípky). Väčšina z nich pomáha pri zmiernení brušných kŕčov, pôsobia proti nadúvaniu.
  • Ovocné a zeleninové šťavy: na začiatku prikrmovania môžete dieťaťu ponúknuť aj ovocné alebo zeleninové šťavy, samozrejme výlučne také, ktoré sú vyrobené zo surovín zodpovedajúcich jeho veku, tráviacemu a imunitnému systému.  Na uhasenie smädu a spoznávanie nových chutí sú výborné detské nápoje so zložením zodpovedajúcim odborným predpisom. Vďaka prísnej technológii pestovania a výroby sú vyrábané z kvalitných surovín. Ich zložky sa rozširujú v súlade s osobitosťami tráviaceho systému tej ktorej vekovej skupiny.  Popri príjemnej chuti ich obsah vitamínov a minerálov pomáha pri vývoji a raste, sú nevyhnutné hlavne v zime, skorej jari, teda v obdobiach, kedy máme málo čerstvého ovocia.