Najväčšia predajňa potrieb pre bábätká
Slovensky English 
 
Akcia na detskú výbavičku
 

Detské vecičky, ktoré aj srdce očarujú

 

Keď sa vydáte na cestu so zoznamom detskej výbavičky, možno ešte ani netušíte, čo vo Vás vyvolá, keď uvidíte prekrásne detské vecičky. A keď si ich zoberiete do svojich rúk, no to už má neodolateľné kúzlo... V období od 9. do 18. marca poskytujeme 20% zľavu na vybrané kúsky dojčenského oblečenia, ktoré budete potrebovať v prvých týždňoch po narodení bábätka.

Príďte nás navštíviť a zaobstarajte si detskú výbavičku u nás!

rugi kombi
AKCIOVÉ dupačky AKCIOVÉ body
kocsikabat furdolepedo

AKCIOVÉ kabátiky, dojčenské čiapky, rukavičky, topánočky

AKCIOVÉ osušky
halozsak lepedo

AKCIOVÉ spacie vaky

AKCIOVÉ plachty
parna polya
AKCIOVÉ vankúše proti prevráteniu AKCIOVÉ zavinovačky

Akcia platí v kamennej predajni aj vo webshope, pri online objednávke nad 30 EUR Vám ich doručíme zadarmo.Zľava sa odpočítava z kompletnej ceny a nie je možné ju zlúčiť s inou akciou.

 

Dupačky, detské body a dojčenský kabát

 

Toto je trojica najdôležitejších vecí, ktoré bude bábätko potrebovať už od prvého momentu. Detičky rastú veľmi rýchlo, ale samozrejme postarajú sa o to, aby ste z oblečení potrebovali viac na výmenu, preto sa oplatí kúpiť si minimálne 4-6 kusov detskej body s krátkymi a/alebo dlhými rukávmi, dupačky v takom istom množstve a 2 dojčenské kabáty, aby aj práčka mala voľný deň. V závislosti od teploty stačí obliecť malého doma do body a dupačiek, ale občas zíde dojčenský kabátik aj v byte, hlavne v tomto ročnom období. Keď však pôjdete von, každopádne ho budete potrebovať, veď vrstvovité oblečenie je základom. Z týchto nepredstaviteľne drobných detských šiat môžete položiť niektoré kusy do peknej krabičky, do ktorej umiestnite relikvie z tohto prekrásneho obdobia.

 

Po kúpaní šup do postele

 

Znie to jednoducho, ale v skutočnosti môže trvať dlhšie, kým si bábätko zvykne na večerné rituály, ktoré keď sa dennodenne opakujú, poskytujú pocit bezpečia jemu a samozrejme aj Vám. Keď sa zvečerieva a pripravujete sa na kúpanie, je dobré dopredu pripraviť veci, ktoré sú potrebné k večernej seanse. Osuška a spací vak sú hlavnými „hrdinami“ aj detskej výbavičky. Samozrejme musíte pripraviť aj čisté body, plienky a ďalšie veci, aby ste mali všetko potrebné po ruke, keď bábätko utierate na sucho. Je dobré mať doma 2 kusy osušiek z plienkového materiálu a 2 froté osušky, no a samozrejme budete potrebovať aj 2 spacie vaky, v ktorých bude môcť bábätko voľne pohybovať, ale pritom ho udržiava teple, nemôže sa počas spánku odkryť. Už nič iné nezostáva, na bábätko čaká postieľka a žiarivo čistá plachta - aj z tej je dobré mať doma minimálne 2-3 kusy. Pri pokojnom spánku pomôže aj vankúš proti prevráteniu, ktorá drží telo bábätka v bočnej polohe zabraňujúc tomu, aby sa prevrátilo na brucho.

 

Textilné plienky: ešte stále ich potrebujeme!

 

Vďaka jednorázovým plienkam už samozrejme nezohrávajú takú úlohu, ako v minulosti, ale dobre slúžia v prvých týždňoch či mesiacoch. Je dobré mať doma 10-20 kusov, pretože ich budete potrebovať pri odgrgnutí, môžete ich položiť pod hlavičku bábätka do postieľky, alebo používať pri prerezávaní zúbkov. 

 

Pocit bezpečia v zavinovačke

 

Keď bábätko vychádza na svet z teplej, chránenej maternice, môže mať nepríjemný pocit z rozšíreného sveta okolo neho. Rôzne zavinovačky, ktoré teplučko obklopujú bábätko, pomáhajú v tom, aby maličký tvor získalo naspäť pocit bezpečia. Okrem toho majú aj iné výhody. Anglická zavinovačka sa môže používať aj pri spánku namiesto spacieho vaku, kokosové a klasické zavinovačky, ktoré sa skladajú z obliečky a vložky, pomáhajú aj v tom, aby ste ľahšie držali telo bábätka napríklad pri dojčení.

 

Malilinké, ale o to dôležité doplnky

 

Budete potrebovať minimálne dva dojčenské čiapky, pretože občas budete mať pocit, že ju potrebujete dať na hlavičku bábätka nielen vonku ale občas aj doma. Malé deti majú nedostatočne vyvinutú tepelnú reguláciu, preto je potrebné ich chrániť aj takýmto spôsobom. Jednoprstové rukavičky zas majú inú úlohu, chránia tenkú, zraniteľnú detskú pokožku pred tým, aby sa bábätko samo poškriabalo s nechtami v prvých týždňoch, keď je strihanie malých nechtov ešte problematické. Je dobré mať z nich minimálne dva páry. Pokojne ich dajte aj do nemocničného balíčka, pretože bábätko ich môže potrebovať už bezprostredne po narodení. Po rúk pôjdu aj nohy: dojčenské topánočky sú nielen pôvabné doplnky, ale môže ich dieťa potrebovať ako dodatočnú vrstvu nad ponožky alebo dupačky.

 

Pozrite si kolekciu výbehových modelov posteľnej bielizne >>

 

Prajeme Vám príjemné chvíle pri pripravovaní sa na príchod bábätka!

Pozrite si kolekciu výbehových modelov posteľnej bielizne >>